Nowy numer 13/2020 Archiwum

Muzyką do serc

Za nami 9. Koncert na Tekach. Po raz pierwszy urządzono go na zakończenie roku akademickiego, nie na jego początku.

Impreza, którą organizują wspólnie Duszpasterstwo Akademickie „Redemptor”, Politechnika Wrocławska, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Akademickiej „Razem” oraz Organizacja Studencka „Donum” przy wsparciu miasta Wrocław, ma już swoją markę. Między akademikami na Tekach nie zabrakło chętnych do słuchania dobrej muzyki.

Na scenie zaprezentowały się Łona, Webber & The Pimps oraz Luxtorpeda. Cel od początku imprezy jest taki sam: wyjście katolickiej młodzieży do ludzi i pokazanie tym mniej związanym z Kościołem, że ma on coś konkretnego do zaproponowania. Mieszkańcy kampusu studenckiego, na którym odbyła się impreza, zapewne wiedzą, że w pobliżu akademików jest kościół redemptorystów. Wydarzenie jest okazją do przekazania informacji, że są oni mile widziani w tej świątyni i czeka na nich m.in. kurs Alpha – w sam raz na odnowienie osobistej relacji z Jezusem lub zapoczątkowanie jej. – Chodzi o głoszenie treści chrześcijańskich nie tylko ze sceny, ale także przez ewangelizatorów podchodzących w tłumie do osób zainteresowanych – mówił przed koncertem o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, duszpasterz Redemptora. Ideą koncertu jest również zabawa bez alkoholu. W przerwie między występami świadectwem swojego życia podzielił się Tomasz Węgrzyn. Podkreślał, że jego bunt młodzieńczy zaczął się od braku przebaczenia ojcu, który nadużywał alkoholu. Pojawiły się narkotyki, dno emocjonalne, chłopak wszedł w półświatek przestępczy. Ten stan trwał 15 lat. Podnoszenie z beznadziei rozpoczęło się od związku z Katarzyną, która dziś jest jego małżonką. Na kilka miesięcy przed ślubem Tomek spotkał się z ojcem, który chorował wtedy na raka, i po raz pierwszy od wielu lat spojrzał na niego z miłością. – Pojawiło się przebaczenie. To był niesamowity dzień. Zrobiłem ojcu zdjęcie, żeby pokazać mojemu synowi, a po kilku dniach tata zmarł – mówił. Tomasz ostrzegał przed uzależnieniami i życzył wszystkim, by odnaleźli Boga, bo On daje siłę. Przez cały koncertowy czas w pobliskim kościele pw. NMP Matki Pocieszenia trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwający polecali dzieło imprezy na Tekach i prosili, by przyniosło dobre owoce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama