Nowy numer 43/2020 Archiwum

Góry i Boża wspólnota

We wrześniu odbędzie się już po raz 36. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu. Rozpoczynają się zapisy.

Tradycyjnie w kilkunastu chatach góralskich przygotowanych jest ok. 700 miejsc. Założeniem jest, by wypełniły się one przede wszystkim tymi, którzy w październiku rozpoczną studia.

– W tym roku obóz odbywać się będzie od 2 do 16 września. Już teraz jednak zapraszamy do rezerwowania miejsc – mówi Wojciech Nowak, rzecznik prasowy wydarzenia. Podkreśla, że nowością jest zmiana formuły zgłoszeń. Od 24 czerwca zapisywać się będą mogli tegoroczni maturzyści. Dla studentów zapisy będą natomiast otwarte od połowy lipca. Cena za dwutygodniowy wyjazd jest dość niska – 419 zł. Wynika to przede wszystkim z kończącego się we wrześniu najgorętszego okresu sezonu turystycznego. Jak podkreślają organizatorzy, warunki nie są hotelowe. Wszyscy uczestnicy dbają o miejsce zamieszkania, gotują i sprzątają. Radykalne zmiany w programie wydarzenia nie są przewidziane. Podtrzymano ubiegłoroczną decyzję o rezygnacji z Festiwalu Piosenki. – Chcemy ten wieczór przeznaczyć na integrację wewnątrz duszpasterstw lub między wspólnotami studentów – dodaje Wojciech Nowak. Główne założenie wyjazdu integracyjnego to maksymalne wykorzystanie czasu na górskie wędrówki. Nie brakuje też innej aktywności sportowej, integracji i wydarzeń kulturalnych oraz codziennej Mszy św. Szczegółowy program obozu jest dostępny na stronie bialydunajec.org. Tam również znajduje się formularz zgłoszeniowy. Warto też śledzić fanpage’a obozu na Facebooku. Studenci będą rozlokowani w 15 góralskich pensjonatach zwanych chatami, którymi będą opiekowały się poszczególne duszpasterstwa (w sumie jest ich 14: 12 z Wrocławia i 2 z Opola).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama