Nowy numer 14/2020 Archiwum

Modlitwa w intencji krwiodawców we Wrocławiu

W Światowy Dzień Krwiodawcy, 14 czerwca o 18.30, w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Honorowych Dawców Krwi oraz ich rodzin.

Wszystkich do wspólnej modlitwy zaprasza duszpasterz honorowych dawców krwi archidiecezji wrocławskiej ks. Piotr Sierzchuła. Podkreśla, że dar z własnej krwi to szczególna forma ofiarowania siebie innym - dar życia, bardzo konkretne podzielenie się sobą.

Zaproszenie skierowane jest do osób oddających krew, ich rodzin, sympatyków, osób rozważających dołączenie do grona krwiodawców, a także tych, którzy z tego daru korzystają – wspólna modlitwa jest szczególną formą podziękowania.

Patronem honorowych dawców krwi jest św. Maksymilian Maria Kolbe – męczennik, który oddał swoje życie za drugiego człowieka.

Za oficjalną datę rozpoczęcia krwiodawstwa we Wrocławiu uznaje się czerwiec 1946 r., gdy utworzono Ośrodek Krwiodawstwa przy Szpitalu Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Poniatowskiego. Kluby honorowych dawców działają w ramach Polskiego Czerwonego Krzyża, przy wielu instytucjach, zakładach pracy, uczelniach, a także Duszpasterstwie Akademickim „Redemptor” („Pijafka”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama