Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacje to doskonały czas na rozwój

Wiele instytucji na czas wakacji wygasza swoją działalność. Ale nie fundacja Evangelium Vitae, która zachęca rodziny, kobiety w ciąży i matki do różnego rodzaju zajęć.

Wakacje z pewnością przynoszą ze sobą czas odpoczynku, jednak dla wielu to także moment, by rozwinąć swoje umiejętności, dokształcić się i zaangażować w inicjatywy wspierające życie rodzinne. 

Pierwsza z propozycji Evangelium Vitae skierowana jest do kobiet w ciąży oraz do mam karmiących piersią. Chodzi o spotkania z położną i doradcą laktacyjnym, podczas których poruszane będą m.in. tematy karmienia piersią, problemów z ssaniem, brakiem odpowiedniej ilości pokarmu, karmienia bliźniąt, karmienia i opieki nad starszym dzieckiem, pozycji karmienia, akcesoriów do karmienia, prawidłowego rozwoju dziecka oraz trudności emocjonalnych.

Chodzi także o stworzenie grupy wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń. Spotkania przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu w godzinach 17-19 mają charakter otwarty i bezpłatny, a to oznacza, że można dołączyć w każdej chwili. Najbliższe już 25 czerwca, a poprowadzi je Adela Białoboki-Chylińska – położna i doradca laktacyjny, która opowie o karmieniu piersią w ciąży i w tandemie. Następne spotkanie 9 lipca podejmie zagadnienie: Jak zorganizować karmienie piersią noworodka i opiekę nad starszym dzieckiem?

Kolejne zaproszenie to warsztaty rehabilitacyjne dla młodych mam z dziećmi.  Na wszystkich spotkaniach realizowane będą tematy główne związane ze zdrowiem i pielęgnacją dziecka, w tym: pielęgnacja noworodka/niemowlaka, masaż Shantala z elementem antykolkowym, ćwiczenia profilaktyczne, wspomagające rozwój psychoruchowy, kinesiologytaping w pediatrii, resuscytacja krążeniowo- oddechowa noworodka i małego dziecka, zasady prawidłowego wiązania w chustę; optymalnie dobrane nosidło.

Omówione zostaną pojęcia dotyczące kondycji matek np. ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, zmiany biomechaniczne występujące w okresie okołoporodowym, powrót do optymalnej formy i sprawności po porodzie, kinesiologytaping w ginekologii i położnictwie, ćwiczenia mięśni dna miednicy w aspekcie poprawy satysfakcji seksualnej, problem nietrzymania moczu po porodzie, rozstęp mięśni prostych brzucha po porodzie i inne komplikacje okołoporodowe.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 lipca w godzinach 16.30-19.30 przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu. Ze względu na charakter warsztatów obowiązują zapisy pod adresem e-mail: soor@boromeuszki.wroclaw.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Evangelium Vitae zachęca także do udziału w bezpłatnych warsztatach kompetencji społecznych, przeznaczonych dla osób, które chcą nauczyć się nawiązywania oraz utrzymywania kontaktów społecznych, skutecznego komunikowania się z innymi, rozwiązywania konfliktów, współpracy w grupie oraz dostrzegania swoich mocnych stron.

Całość będzie przeprowadzona w cyklu czterech spotkań w poniedziałki od godziny 17 do 20. Terminy to: 1 lipca, 8 lipca, 15 lipca i 22 lipca. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres e-mail: kamil.walicki963@gmail.com. 

Warsztatowicze poszukają odpowiedzi na pytania: Jak mówić aby zostać zrozumianym? Jak nawiązywać bliskie relacje i wyrażać pozytywne oraz negatywne emocje? Jak być asertywnym i przedstawiać własne zdanie? Jak rozwiązywać konflikty? 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama