Nowy numer 29/2019 Archiwum

Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

Dla wielu piątek po Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest dniem wolnym od pracy i okazją do rodzinnych spotkań. Czy można podczas nich spożywać pokarmy mięsne?

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny udziela na dzień 21 czerwca 2019 r. dyspensy od obowiązującej katolików wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy zarówno wiernych mieszkających na terenie archidiecezji jak również wszystkich gości.

Ze względu na to, iż najbliższy piątek tj. 21 czerwca 219 r. – dzień po Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej – wiele osób ma wolny dzień od pracy oraz rozpoczynają się wakacje szkolne, stąd będzie to okazja do spotykania się w gronie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych, dlatego w tym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium  dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (por. kan 1251, 87 KPK). Ufam, że taka inicjatywa przyczyni się do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa.

Dokument jest podpisany przez abp. Józefa Kupnego oraz ks. Jacka Froniewskiego, kanclerza Kurii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL