Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Wieczorne uwielbienie na placu Wolności we Wrocławiu w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej stało się wspaniałym uzupełnieniem tego dnia.

Kilka tysięcy ludzi wzięło udział w wydarzeniu, które wpisało się już na stałe w kalendarz wrocławskich imprez plenerowych. Choć w tym przypadku trudno mówić o zabawie, bo spotkanie miało charakter modlitewny.

– Boże Ciało to święto naszej wiary. Jeden z najpiękniejszych dni w roku, gdy wychodzimy z naszych wieczerników, kościołów, w procesjach. Nie wychodzimy sami, ale z Najświętszym Sakramentem, z Jezusem obecnym pod postacią chleba, wychodzimy z Miłością – mówił ze sceny bp Jacek Kiciński. Zaznaczył, że procesja Bożego Ciała jest z jednej strony wyrazem naszej wiary, pewną manifestacją, ale tak naprawdę wychodzimy z Miłością, by dzielić się Nią z innymi. – Idziemy z Jezusem, który błogosławi wszystkim. Natomiast to nasze spotkanie – wNieboGłosy – to nasza wdzięczność za dar Bożego Ciała. W niebo ślemy nasze głosy dziękczynienia za obecność Jezusa pośród nas. Ks. Piotr Wawrzynek, organizator wydarzenia, podkreśla, że przygotowania do niego to wielomiesięczna praca całego sztabu ludzi. Dziękuje za zaangażowanie wolontariuszom i sponsorom oraz darczyńcom za środki, które pozwoliły, by zarówno kwestie organizacyjne, jak i muzyczne stały na najwyższym poziomie. Podkreśla, że warto się zmierzyć z tymi wszystkimi wyzwaniami, by doświadczyć modlitewnej atmosfery, która tworzy się w tej „chwilowej” wspólnocie. – Potrzebujemy na pewno ciszy, takich momentów, w których możemy się – w wymiarze duchowym – wyrazić. Młodzi ludzie mają trudność z wejściem w liturgię, w tradycyjne formy pobożności. Nie bardzo to rozumieją, bo nikt im tego nie wyjaśnił. Natomiast takie wydarzenie jak wNieboGłosy, przy dużej frekwencji, jest pewną odpowiedzią na głód serca – wyjaśnia. A jakie jest przesłanie dorocznego koncertu uwielbienia? – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – dodaje z przekonaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy