Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowenna przed uroczystością NMP z Góry Karmel

Lato, kwitnące ogrody. To wtedy przypada święto Królowej Karmelu - Bożego Ogrodu, nauczycielki zażyłości z Panem i nieustannej modlitwy.

Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej przypada 16 lipca. 7 lipca w karmelitańskich wspólnotach rozpoczyna się nowenna.

W kościele pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej każdego dnia o 18.00 można uczestniczyć we Mszy św. z okolicznościowym kazaniem, po której odprawiane będzie nabożeństwo nowenny.

W kaplicy karmelitanek bosych przy ul. Karłowicza 1 we Wrocławiu można uczestniczyć w Triduum przed uroczystością NMP z Góry Karmel od 13 do 15 lipca. Podczas Mszy św. 13 i 15 lipca o 18.00, a w niedzielę 14 lipca o 9.00 okolicznościowe kazanie będzie głosił o. Tadeusz Kujałowicz OCD. Eucharystii towarzyszyć będzie nabożeństwo nowenny. 16 lipca uroczyste Msze św. zostaną odprawione o 7.30 i 18.00.

„Przyjmij, najmilszy synu, szkaplerz twego zakonu jako znak mego braterstwa, przywilej dla ciebie i wszystkich karmelitów. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania” – mówiła Matka Boża do św. Szymona Stocka, przekazując mu ten szczególny dar.

Szkaplerz jest znakiem Jej opieki, zaproszeniem do naśladowania Maryi, szatą, którą ofiarowuje swoim dzieciom. Przypomina o dziedzictwie Karmelu, zakonu, który odwołuje się do proroka Eliasza, trwającego na tej górze na modlitwie i walczącego o Bożą chwałę. Przywołuje późniejszych pustelników modlących się na zboczach Karmelu – góry, której nazwa oznacza „ogród”. Pokryta na wiosnę kwiatami, wyraża piękno życia rozkwitającego w życiodajnej więzi z Panem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama