Nowy numer 5/2023 Archiwum

Maryjne pielgrzymowanie - na Jasną Górę i do... Henrykowa

Zbliża się czas maryjnych pielgrzymek sierpniowych. 2 sierpnia możesz wyruszyć w 39. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Warto wybrać się także z jednodniową wizytą do Matki Języka Polskiego w Henrykowie.

Na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę można się zapisywać do końca lipca  w swoich parafiach, a od 30 lipca do 1 sierpnia w Biurze Pielgrzymki przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu od 11.00 do 17.00 (więcej informacji: tel. 71 725 67 20, e-mail: pielgrzymka@pielgrzymka.pl).

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca – odbędzie się 17 sierpnia w Henrykowie. Znany jest już program spotkania otwartego dla wszystkich czcicieli Matki Bożej:

Rejestracja pielgrzymów rozpocznie się o 9.30. O 10.00 ks. prof. Grzegorz Sokołowski (Tygodnik Nowe Życie) zaprezentuje „Przesłanie Prymasa Tysiąclecia. Kard. Stefana Wyszyńskiego”. O 11.00 uroczystą Mszę św. odprawi abp Józef Kupny. O oprawę muzyczną zadba zespół Mirtillo Rosso.

Po wspólnym posiłku (o 12.00) będzie można o 12.45 wysłuchać świadectw maryjnych (o. Leon Barczak OFM) oraz o 13.30 wziąć udział w modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem.

W Henrykowie znajduje się wykonana w drewnie lipowym figurka Matki Bożej, która była otoczona czcią w tutejszym opactwie cystersów już w XVI wieku. Najpierw była czczona jako Królowa Świata. Dziś nazywana jest Matką Języka Polskiego, ponieważ najprawdopodobniej w Henrykowie zapisano pierwsze zdanie w języku polskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy