GN 3/2021 Archiwum

Nie narzekaj i znajdź w sobie coś pozytywnego

Trwa Salwatoriańskie Forum Młodych. Wtorek według uczestników spotkania jest podobno dniem kryzysowym.

Zmęczenie już daje się we znaki, ale mimo to młodzież według planu pojawiła się na jutrzni o 7.30. Po śniadaniu i chwili wolnego czasu udali się na warsztaty. 

Każdy ma okazję do realizacji swojego hobby lub do poznania czegoś nowego.

- Bardzo podoba mi się warsztat i jestem pozytywnie zaskoczony. Prowadzący podchodzi do zajęć naprawdę profesjonalnie. Nie spodziewałem się, że będę aż tak zadowolony - stwierdza Piotr Kurnicki, który wybrał samoobronę.

Po warsztatach każdy udał się na posiłek i relaks.  

Gościem we wtorek na forum był dr Maciej Dębski. Mówił o uzależnieniach od internetu w smartfonach oraz o zagrożeniach z tym związanych. 

- Tak naprawdę człowiek nie jest uzależniony od smartfona, ale od internetu. Bez internetu telefon służy tylko do dzwonienia i pisania. Z drugiej strony to nie sama sieć wirtualna jest zła, ale fakt, w jaki sposób i w jakich ilościach człowiek z niej korzysta - stwierdził dr. Dębski.

Po spotkaniu z gościem forumowicze rozważali Ewangelię z dnia (Mt 9, 32- 38) na spotkaniach z animatorami w grupkach. Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Paweł Wróbel SDS. Skupił się on na sposobach walki ze złem.

- Jest wiele sposobów, którymi możemy walczyć ze złem. Pierwsza rzecz to: nie narzekaj. Zastanów się, ile narzekasz w swoim życiu. Druga rzecz, może trudniejsza- nie krzywdź słowem. Zobaczcie, jak często nie zwracamy uwagi na to, co mówimy. Najłatwiej jest ranić tych najbliższych. Trzecia sprawa: nie katuj siebie. Co to znaczy? Znajdź w sobie coś pozytywnego poza wszystkimi kompleksami. To jest jeszcze trudniejsze. I ostatnia kwestia: nie miej żalu. Umiejmy przebaczać - wyjaśniał salwatorianin.

 Wieczorem zorganizowano kolejną rywalizację w grupach. Olimpiada na sportowo była okazją do zdobycia punktów w klasyfikacji. Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu.

- Jestem na SFM-ie piąty raz. Uważam, że przeżywam swoje najlepsze Forum, ponieważ złapałem taki luz, że nie muszę myśleć o tym, co mam do zrobienia i cieszę się każdym dniem - dzieli się Grzegorz Raczyński, który uczęszcza na warsztat terapii manualnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama