Nowy numer 5/2023 Archiwum

Salezjańscy wolontariusze misyjni w akcji

Podczas tegorocznych wakacji w świat ruszyła kolejna grupa młodych salezjańskich wolontariuszy z naszego regionu - z Wolontariatu Misyjnego przy liceum w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu we Wrocławiu.

W ramach tego drugiego młodzież przebywa w Mongolii (Magda i Beata), Etiopii (Emil, Łukasz i Magda), Liberii (Patrycja i Marysia), Sudanie Południowym (Alicja i Marysia, na rok rok). Relacje stamtąd dostępne są na www.wroclaw.swm.pl

Do zachodniej Afryki udali się salezjańscy licealiści.

– Wyruszamy. Misja jest naszym celem i sensem, a Gambia miejscem w którym chcemy wypełnić słowa Jezusa: „Idźcie i głoście światu Ewangelię”. Jedziemy do dzieci i młodzieży, do wspólnoty salezjanów, do ks. Piotr Kwabena, żyjących w ubogim rejonie zachodniej Afryki – wyjaśniali młodzi z Wolontariatu Misyjnego przy Liceum Salezjańskim we Wrocławiu w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO.

Maleńka wioska Kunkujang Mariama leżąca 50 km od stolicy Bandżul stanie się przestrzenią pracy, radości, posługi miłości dla ośmiu wolontariuszek – Moniki, Olgi, Ady, Gosi, Ani, Dominiki, Agaty, Marty – oraz ich opiekuna i organizatora wyjazdu ks. Jerzego Babiaka. Poprowadzą dla dzieci Holiday Camp. W planie mnóstwo sportowych inicjatyw.

Uczestnicy misyjnej wyprawy proszą o modlitwę i zapraszają do śledzenia ich dziennika. W każdy wtorek i piątek od 13.00 do 14.00 można ponadto słuchać ich relacji w Radio Rodzina.

Dziennik z Misji: www.misje.salez-wroc.pl.
Obecny projekt misyjny salezjańskiego liceum trwa od 9 lipca do 8 sierpnia 2019.

Poprzednie projekty to: Ghana 2006, Syberia 2007, Syberia 2008, Ghana 2009, Syberia 2010, Mongolia 2011, Ghana 2012, Syberia 2013, Liberia 2014, Ghana 2017, Liberia 2018, Gambia 2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy