Nowy numer 47/2020 Archiwum

Daj się ponieść Ożywicielowi

Za kilkanaście dni ruszamy na szlak. Czy odważysz się na rozpoczęcie niezwykłej przygody, która ma szansę zmienić twoje życie?

Dlaczego warto przejść ok. 220 kilometrów w drodze na Jasną Górę? Najkrócej mówiąc: jest to sposób na wartościowe wakacje, które pozwalają połączyć pracę nad sobą, odkrywanie duchowego piękna drugiego człowieka oraz otaczającego świata. W tym kryje się tajemnica dorocznych rekolekcji w drodze.

– Gdyby nie było pielgrzymki, mnie również by pewnie nie było – mówi ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski. Twórca wrocławskiego nurtu i główny przewodnik PPW od samego początku jego istnienia dodaje, że pielgrzymka zawsze go cieszyła, choć nie jest tak, że nie ma trudności. – O nich jednak się nie pamięta wobec celu, jakim jest spotkanie z Czarną Madonną w jasnogórskim wizerunku – wyjaśnia. Podkreśla przy tym, że czymś niezwykłym jest zmierzanie do tego celu, czyli dziewięć dni drogi niezależnie od warunków. A okoliczności naprawdę mogą być różne. Zaproszenie kierujemy nie tylko do piechurów. Od lat największą grupę pielgrzymkową stanowią bowiem ci, którzy są na szlaku… nieobecni. – Grupa duchowych uczestników istnieje od 1987 r. i zawsze jest najliczniejsza – mówi ks. Aleksander Radecki, przewodnik „szesnastki”. – Tworzą ją ci, którzy z różnych powodów nie mogą sami pójść na trasę, np. ze względu na wiek, chorobę, opiekę nad potrzebującymi, ale również z powodu braku urlopu. A to wcale nikogo nie dyskwalifikuje – taka osoba wciąż może wziąć udział w tym wielkim rekolekcyjnym wydarzeniu. Już dziś zapraszamy na codzienne relacje z trasy, które będziemy przygotowywali. Można je śledzić na stronie www.ppw.gosc.pl. Oprócz zdjęć i filmów z trasy znajdą się tam transmisje on-line Mszy św., ciekawostki, skrzynka intencji oraz drugi sezon wideobloga #NaSzlakuDoMaryi, który w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością. Tegoroczna PPW odbędzie się pod hasłem „Ożywiciel”.

Zapisz się

Jeszcze do 29 lipca można się zgłaszać w parafiach (lub uzyskać tam informację, gdzie można to zrobić), a od 30 lipca do 1 sierpnia w godzinach 11.00–17.00 – w Centralnym Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w DA „Wawrzyny” (Wrocław, ul. Bujwida 51).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama