Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kompania Jonatana. Wyjątkowe rekolekcje z o. Tomaszem Nowakiem OP

Młodzi z Kompanii Jonatana uczestniczą w rekolekcjach w Jarnołtówku w Górach Złotych, słuchając nauk o. Tomasza Nowaka OP, przeora klasztoru kaznodziei wędrownych z Łodzi, znanego ze Strefy Wodza i katolickiego Netflixa.

Ojciec Tomasz traktuje młodych poważnie i głosząc nauki stawia bardzo wysoką poprzeczkę – podkreślają uczestnicy. – Nasza duchowość nie może być jak „drzwi obrotowe”, gdy podczas rekolekcji nawracamy się i przemieniamy serce, a po powrocie wracamy do starego stylu życia – mówił.

Kapłan potwierdził charyzmat Kompanii Jonatana, którym jest przyjaźń i uwielbienie Boga podczas Eucharystii, spotkań modlitewnych i poprzez cały styl życia. Zachęcał młodych do kontemplacji, przywołując słowa swojego ojca duchowego – św. Dominika: „Twoje całe życie ma być zanurzone w kontemplacji”.

Wyjaśniał, że kontemplacja to trwanie w miłosnej relacji z Bogiem. W zależności od formy życia różnie ona wygląda. Inna będzie dla młodego człowieka, inna dla mnicha, inna dla matki czy ojca. Uwielbienie i Różaniec też powinny być kontemplacją Boga. To wszystko – wyciąganie rąk, muzyka, przesuwanie paciorków na różańcu – powinno być ze sobą w harmonii. Boskie „Szalom” to nie zawsze cisza; przychodzi też w ogniu.

Za modlitwę uwielbienia Boga śpiewem i muzyką odpowiada podczas rekolekcji Jakub Tomalak – multiinstrumentalista, muzyk i kompozytor pieśni religijnych, m.in. „Ty, co nie zwątpiłaś nigdy”. Każdego dnia ćwiczy z młodymi z zespołu i prowadzi modlitwę śpiewem.

Jakub i młodzi z Kompanii Jonatana mają już za sobą wspólną posługę podczas Rekolekcji dla Małżeństw i Dzieci, które odbywały się w Licheniu od 8 do 11 lipca. Kompania Jonatana prowadziła spotkanie dla 300 dzieci, młodzieży, rodziców przeżywających w tym czasie rekolekcje z o. Johnem Bashoborą.

Kompania Jonatana. Wyjątkowe rekolekcje z o. Tomaszem Nowakiem OP   Za muzykę podczas rekolekcji odpowiada o. Jakub Tomalak. Archiwum Kompanii Joanatana
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama