GN 41/2019 Archiwum

Potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego? Zgłoś się do Caritas

Do wrocławskiej Caritas dotarło 5 łóżek pielęgnacyjnych przekazanych przez Caritas Polska. Z nich oraz innego sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego można skorzystać nieodpłatnie.

Sprzęt rehabilitacyjny jest bardzo potrzebny szczególnie seniorom i ich rodzinom. Codzienna troska o osoby chore, dotknięte cierpieniem jest bardzo wymagająca ale też często pociąga za sobą wysokie koszty, dlatego każda pomoc jesteś bardzo potrzebna. Nasza wypożyczalnia ma różnego rodzaju sprzęty rehabilitacyjne i pielęgnacyjne, które są używane za darmo po uiszczeniu kaucji. Jej wyposażenie pochodzi zarówno od Caritas Polska jak i z własnych zakupów, ale także zdarza się, że osoby przekazują niepotrzebny już w ich rodzinach tego rodzaju sprzęt - tłumaczy s. Aneta Banyś nadzorująca wypożyczalnię.

Dzięki przekazanym do Caritas Polska środkom od 2011 do 2017 roku możliwe było realizowanie kolejnych etapów tworzenia i wyposażania wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Caritas na terenie całej Polski.

Za 14 mln 822 tys. zł zakupiono w tym czasie: 5339 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z pilotem, 527 ssaków medycznych, 959 koncentratorów tlenu oraz inne sprzęty, które trafiły do ośrodków rehabilitacyjnych prowadzonych przez Caritas w Polsce.

Dary trafiły do 44 diecezjalnych Caritas, w tym do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Poza przekazanym przez Caritas Polska sprzętem, wrocławska oddział dysponuje m.in. koncentratorami tlenu, wózkami, balkonikami i chodzikami oraz innym sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym.  

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się na ul. Katedralna 7 we Wrocławiu (Ostrów Tumski). Kontakt jest możliwy drogą telefoniczną: 668 021 033, 713 271 316, 713 271 300 (sekretariat).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL