Nowy numer 04/2020 Archiwum

A czy ty już zapisałeś się na Biały Dunajec?

Do startu Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola pozostało 5 tygodni. Połowa miejsc jest już zajęta. Wciąż więc jest szansa na to, by spędzić pierwsze dwa tygodnie września w niesamowitym towarzystwie w Tatrach.

Do połowy lipca trwały pre-zapisy. Skorzystało z nich ponad 100 tegorocznych maturzystów. - W stosunku do ubiegłych lat to zainteresowanie wzrosło. Cieszymy się, że pomysł zrobienia pre-zapisów się sprawdza, choć naszym marzeniem byłoby, aby najmłodszych studentów było jeszcze więcej - mówi Wojciech Nowak, rzecznik prasowy obozu.

Tradycyjnie w kilkunastu chatach góralskich przygotowanych jest ok. 700 miejsc. Założeniem jest, by wypełniły się one przede wszystkim tymi, którzy swoje studia dopiero rozpoczną w październiku, ale każdego roku wielu do Białego Dunajca przyjeżdża po raz kolejny. Dlaczego? Bo Biały wciąga. Oczywiście maturzyści wciąż mogą zgłaszać swój udział w wydarzeniu, jednak druga część wakacji to zapisy otwarte dla wszystkich studentów niezależnie od wieku i roku studiów.

- Warunek jest jeden. Muszą to być osoby uczące się na jednej z wrocławskich lub opolskich uczelni - dodaje.

W tym roku obóz odbędzie się od 2 do 16 września. Cena za dwutygodniowy wyjazd jest dość niska - 419 zł. Wynika to przede wszystkim z kończącego we wrześniu najgorętszego okresu sezonu turystycznego. Jak podkreślają organizatorzy, warunki nie są hotelowe, a w aktywność w miejscu zamieszkania angażują się wszyscy uczestnicy. To dotyczy również gotowania i sprzątania. Zasadnicze założenie się nie zmienia. Chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu na górskie wędrówki. Nie brakuje również innej aktywności sportowej, integracji i wydarzeń kulturalnych oraz codziennej Mszy św.

Szczegółowy program obozu jest dostępny na stronie www.bialydunajec.org. Tam również znajduje się formularz zgłoszeniowy. Warto też śledzić obóz na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama