Nowy numer 39/2020 Archiwum

Nie żyje Renata Jasińska

Dyrektor artystyczny Integracyjnego Teatru Arka, jego współzałożycielka, wybitna aktorka, reżyser, scenarzysta odeszła w niedzielę 4 sierpnia o 13.15 po ciężkiej walce z chorobą.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej 90 10 sierpnia o 11.00.

Renata Jasińska urodziła się 17 marca 1953 roku w Zielonej Górze. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała na scenie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Była aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek we Wrocławiu (1978-1981), aktorką Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (1981-1987), współtworzyła niezależny teatr Scena 44. Od 1993 związana była z Teatrem Arka we Wrocławiu – pełniąc zarazem rolę aktorki, autorki scenariuszy, reżyserki i dyrektorki teatru.

„Dla sztuki teatralnej i wielkiej miłości do Niej, poświęciła nieomal całe swoje życie, bez reszty się temu oddała płacąc za to najwyższa cenę – piszą Jej bliscy, Fundacja Artystów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych Jesteś My oraz Zespół Integracyjnego Teatru Arka. – Najbardziej bolą odejścia tych którzy są Nam najbliżsi sercem. A Ty Renatko byłaś dla nas taką właśnie >Najbliższą Nam wszystkim i każdemu z osobna sercem< chociaż Twój żywiołowy >włoski< temperament bywał czasem burzliwy, to tak naprawdę wszyscy Cię kochaliśmy .Bo byłaś takim >Naszym Kolorowym Ptakiem< jakich już na tym świecie próżno byłoby szukać.

Miłość to uczucie, które przekracza wszystkie granice, również te w czasie i przestrzeni. Niech Bóg wynagrodzi Ci Renatko wszelkie dobro; niech przyjmie Twą duszę do swojego Królestwa i pozwoli Ci grać razem z aniołami najpiękniejszy spektakl na błękicie słonecznego Nieba”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama