Nowy numer 03/2020 Archiwum

Z Różańcem u Matki Języka Polskiego. II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi - wspólnot Żywego Różańca odbędzie się 17 sierpnia w Henrykowie.

Rejestracja pielgrzymów rozpocznie się o 9.30. O 10.00 ks. prof. Grzegorz Sokołowski (tygodnik "Nowe Życie") zaprezentuje "Przesłanie Prymasa Tysiąclecia. Kard. Stefana Wyszyńskiego". O 11.00 uroczystą Mszę św. odprawi abp Józef Kupny. O oprawę muzyczną zadba zespół Mirtillo Rosso.

Po wspólnym posiłku (o 12.00) będzie można o 12.45 wysłuchać świadectw maryjnych (o. Leon Barczak OFM) oraz o 13.30 wziąć udział w modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem.

W Henrykowie znajduje się wykonana w drewnie lipowym figurka Matki Bożej, która była otoczona czcią w tutejszym opactwie cystersów już w XVI wieku. Najpierw była czczona jako Królowa Świata. Dziś nazywana jest Matką Języka Polskiego, ponieważ najprawdopodobniej w Henrykowie zapisano pierwsze zdanie w języku polskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama