Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nauczycielka wiernego słuchania

– Bóg nigdy nie zostawia nas samych. Jezus w ostatniej chwili życia na ziemi pamięta o swej Matce, a jeśli o Matce, to i o Jej dzieciach – mówił bp Jacek Kiciński podczas Mszy św. wieńczącej wędrówkę na Jasną Górę.

Uczeń wziął Ją do siebie, a Ona przygarnęła ucznia do swego serca. Ta scena to zaślubiny Maryi z Kościołem – wyjaśniał.

– Każdy z nas stał się dzieckiem Maryi i pozostanie nim do końca życia. Dziecko słucha swojej matki, patrzy na nią, daje się prowadzić. Biskup zauważył, że Maryja przemawia do nas swoim życiem – postawą służebnicy Pańskiej, która uczy, jak miłością odpowiadać na miłość, jak współpracować z Duchem Świętym, który jest naszym Ożywicielem. – Życie Maryi to jedno wielkie zawierzenie Bożej miłości, odkrywanie planów Bożych – podkreślał, nazywając Ją matką wiernego słuchania. Jako Służebnica Pańska była wolna – a prawdziwa wolność to zdolność czynienia dobra wobec drugiego człowieka. To bezinteresowny dar z siebie. Więcej o wrocławskiej pielgrzymce na ss. VI–VII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama