Nowy numer 04/2020 Archiwum

15 sierpnia wyrusz w drogę

Oto kolejna szansa, by stanąć na (niedługim) pielgrzymim szlaku i pokłonić się Najświętszej Maryi Pannie Wniebowziętej. Możesz powędrować na przykład do sanktuarium w Ligocie Książęcej lub do kościoła w Brzezince.

Już po raz 21. odbędzie się pielgrzymka z Namysłowa do Ligoty Książęcej, gdzie czczony jest wizerunek Matki Bożej Otynijskiej przywieziony ze Wschodu. Pątnicy wyruszą z namysłowskiego kościoła pw. św. Franciszka i św. Piotra z Alkantary o 8.00. Suma odpustowa u kresu drogi zostanie odprawiona o 13.00. Trasa liczy ok. 16 km.

Po raz pierwszy można pielgrzymować z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Boguszycach-Osiedlu (początek wędrówki o 10.30) do świątyni pw. Wniebowzięcia NMP w Brzezince, gdzie o 14.00 zostanie odprawiona Msza św. Po Eucharystii pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną. Organizatorem pielgrzymki jest Arkadiusz Cichosz.

15 sierpnia wyrusz w drogę   Ligota Książęca, obraz Matki Bożej Wniebowziętej. Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama