Nowy numer 39/2020 Archiwum

Jubileusz, Bartłomiejki, plener

Salwatoriańska parafia w Trzebnicy świętuje 800. rocznicę konsekracji kościoła. Trwa dziękczynna adoracja. Obchody jubileuszowe odbędą się 25 sierpnia; wtedy też odbędzie się tradycyjny już festyn parafialny "Bartłomiejki" oraz wernisaż VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019.

Świętowanie wplecione jest w uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja Apostoła – który wraz ze św. Jadwigą patronuje parafii. W niedzielę 25 sierpnia o 11.00 sumie odpustowej przewodniczył będzie abp Józef Kupny. O 15.00 rozpocznie się parafialny festyn „Bartłomiejki”.

W programie między innymi występy dzieci z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy, Teatru Tańca Impresja UTW Tęcza, członków Warsztatu Terapii Zajęciowej, zespołu 30i40na70; wiele festynowych atrakcji.

O 17.00 odbędzie się wernisaż VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019. Plener już trwa – bierze w nim udział kilkunastu artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Włoch. Podczas festynu będzie można porozmawiać z nimi i zakupić ich prace. Organizatorami pleneru są Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, tutejszy dom zakonny salwatorianów i parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi.

Od 16 do 25 sierpnia trwa w parafii 9-dniowe czuwanie – trwająca całą dobę adoracja Najświętszego Sakramentu – będące dziękczynieniem za konsekrację kościoła. Więcej informacji na stronie parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama