Nowy numer 39/2020 Archiwum

Pierwsza parafialna pielgrzymka z Boguszyc do Brzezinki

W parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Boguszycach po raz pierwszy odbyła się piesza pielgrzymka do Brzezinki, do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP - jednej z trzech filialnych świątyń w parafii. Maryjny odpust połączony był z dożynkami.

Trud pielgrzymowania podjęło około 20 osób. Po ok. 10 kilometrach wędrowania przez drogi, pola i lasy pątnicy dotarli na sumę odpustową o 14.00. Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Mazur, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy.

W homilii zachęcił, by na Maryję dzisiaj spojrzeć nie przez pryzmat pięknych wizerunków czy wielkich sanktuariów, ale jako na zwykłą kobietę, która po prostu zajmowała się domem.

– Co się zatem stało, że modlitwa za Jej przyczyną jest tak skuteczna, że nawet demony przed nią drżą? – pytał kaznodzieja. – Ona nie tylko urodziła Jezusa. Ona w całym swoim życiu była mężna, konsekwentna i pełna nadziei aż po krzyż. Tych cech nam dzisiaj bardzo brakuje.

Podkreślił, że Maryja uczy nas przez swoje życie, by stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Zachęcił wszystkich, by modlić się dzisiaj o coś innego niż zazwyczaj: – Prośmy Maryję, bym umiał sumiennie spełniać swoje codzienne obowiązki. Bym nie był życiową miernotą i na koniec życia mógł powiedzieć, że czegoś w życiu dokonałem.

Po zakończonej Eucharystii mieszkańcy Brzezinki przygotowali tradycyjnie dożynkowy poczęstunek, a pielgrzymi pierwszej parafialnej pielgrzymki pieszej powrócili do Boguszyc.

Pierwsza parafialna pielgrzymka z Boguszyc do Brzezinki   W drodze. Arkadiusz Cichosz Pierwsza parafialna pielgrzymka z Boguszyc do Brzezinki   Eucharystia w Brzezince. Arkadiusz Cichosz
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama