Nowy numer 04/2020 Archiwum

Przedpremierowy pokaz specjalny filmu "Piłsudski"

Zapraszamy na kolejny seans w ramach cyklu "Do kina z Gościem". Tym razem zaprezentujemy jeszcze przed premierą polski fabularny film poświęcony postaci Józefa Piłsudskiego.

Piłsudski - zwiastun
NEXTFILMPL

Na duży ekran wchodzi wyprodukowany przez Studio Filmowe „Kadr” polski fabularny film biograficzny w reżyserii Michała Rosy. Ukaże on z nietypowej strony postać Józefa Piłsudskiego i jego walkę o odzyskanie niepodległej Polski w latach 1901–1914. 

Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. 

Redakcja "Gościa Wrocławskiego" wraz Multikinem Pasaż Grunwaldzki zapraszają na kolejną odsłonę cyklu "Do kina z Gościem", czyli tym razem na prapremierę "Piłsudskiego", która odbędzie się w czwartek 12 września o godzinie 18.30 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

Uwaga! Bilety dla wszystkich za 11 złotych do kupienia jedynie w kasach Multikina po podaniu hasła "Gość Niedzielny".

Tradycyjnie seans poprzedzi słowo wstępne gościa specjalnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama