Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Spotkajmy się na Jasnej Górze

Kilku tysięcy wiernych spodziewają się organizatorzy Archidiecezjalnej Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Swoje zaproszenie do udziału w wydarzeniu wystosował abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Na początku swojego zaproszenia abp Józef Kupny nawiązał do sierpniowej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

"Wielu pątników podkreślało, że głównym motywem, który skłonił ich, by pielgrzymować do Częstochowy było pragnienie przeproszenia Boga za akty profanacji, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej ojczyźnie" - pisze metropolita wrocławski.

W swoim liście dodaje, że niektórzy zwracali uwagę, że aktualna sytuacja w Polsce wymaga jasnej decyzji ludzi wierzących i nie pozwala na to, by przyjmować jedynie pozycję obojętnego widza. "Dało się słyszeć również zapewnienia o modlitwie w intencji kapłanów i sióstr zakonnych, by byli wiernymi przewodnikami w wierze i by mieli świadomość, że nie są pozostawieni sami sobie".

Abp Kupny przywołał te wspomnienia w kontekście zbliżającej się Archidiecezjalnej Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. 20 i 21 września kilka tysięcy wiernych z archidiecezji wrocławskiej stanie przed Czarną Madonną, by doświadczyć Jej bliskości i uczyć się wciąż i nieustannie odczytywania na nowo Słowa Bożego.

"Przybądźmy licznie na Jasną Górę, by podziękować Maryi za opiekę nad nami i powierzyć Jej siebie samych, nasze rodziny parafie, całą archidiecezję i naszą ojczyznę" - zachęca.

Program czuwania:

  • 16.45 - Nabożeństwo Drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich pod przewodnictwem ks. Adama Łuźniaka, wikariusza generalny z rozważaniami ks. Aleksandra Radeckiego,
  • 18.15 - Wprowadzenie do Mszy św. i podanie intencji pielgrzymki,
  • 18.30 - Uroczysta Eucharystia koncelebrowana w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem i z homilią abp. Józefa Kupnego. Przed błogosławieństwem nastąpi odnowienie Aktu Oddania Archidiecezji Wrocławskiej Matce Bożej Częstochowskiej.
  • 20.15 - Modlitwa różańcowa prowadzona w bazylice jasnogórskiej,
  • 21.00 - Apel Jasnogórski w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z rozważaniami bp. Jacka Kicińskiego,
  • 21.30 - Czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej,
  • 22.00 - Czuwanie prowadzi wspólnota Dom na Skale,
  • 23.00 - Modlitwa różańcowa,
  • 23.45 - Wprowadzenie do Mszy św. i podanie intencji pielgrzymki,
  • 24.00 - Msza św. - pasterka maryjna pod przewodnictwem i z homilią bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Przed błogosławieństwem: odnowienie Aktu Oddania Archidiecezji Wrocławskiej Matce Bożej Częstochowskiej.

Kliknij i przeczytaj cały list abp. Józefa Kupnego do wiernych archidiecezji wrocławskiej. Będzie on również odczytany w kościołach naszej archidiecezji w najbliższą niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL