Nowy numer 43/2020 Archiwum

Archidiecezja wrocławska pod krzyżem

Na modlitewną akcję "Polska pod Krzyżem" w okolice Włocławka wybierają się także wierni z Dolnego Śląska. Są jeszcze miejsca w autokarach. Przekazujemy dokładne informację o wyjazdach.

Po "Różańcu do Granic" i "Wielkiej Pokucie" 14 września przez świeckich katolików z fundacji "Solo Dios Basta" organizowana jest kolejna wielka inicjatywa modlitewna "Polska pod Krzyżem".

Na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem kilkadziesiąt tysięcy wiernych zbierze się na wspólnej modlitwie: weźmie udział w uroczystej Mszy świętej, Adoracji Najświętszego Sakramentu i Drodze Krzyżowej.

W to wydarzenie włączają się również Dolnoślązacy, którzy organizują wyjazdy pielgrzymkowe.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, bo są jeszcze wolne miejsca. Jesteśmy chrześcijanami i wierzymy w moc wspólnej modlitwy, dlatego wyruszamy po Włocławek. Liczymy, że to pomoże przetrwać ciężki czas dla Kościoła w Polsce i na świecie. Widzimy, że chrześcijanie są coraz bardziej prześladowani. Mamy dość już antyklerykalnej nagonki w naszym kraju. W dodatku 14 września wypada rocznica urodzin bł. księdza Jerzego Popiełuszki. On przecież został zamordowany przez prześladowców Kościoła i będzie nam patronował - mówi Maria Kulbida, organizatorka jednego z wyjazdów.

Można się na niego zapisywać pod adresem mailowym mariakulbida57@gmail.com lub telefonicznie pod numerem  609-957-575.  Start pielgrzymki zaplanowano z kilku miejsc: spod kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Wrocławiu-Klecinie o godzina 4.45, spod kościoła pw. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej o godzinie 5, a także z ul. Stysia, ul. Borowskiej oraz ul. Brucknera. Cena pielgrzymki wynosi 60 złotych. Powrót nastąpi około 2 w nocy 15 września.

Planowane są również wyjazdy z innych miejsc archidiecezji wrocławskiej:

 • wrocławskie Karłowice (parafia pw. św. Antoniego)
  Wyjazd w sobotę ok. 6 rano. Powrót w niedzielę po zakończeniu uroczystości ok. 4.30. Koszt w trakcie ustalania. Szczegóły można uzyskać mailowo: niebieskajola@o2.pl lub telefonicznie 502-937-407
 • wrocławskie Wojszyce (parafia pw. Najświętszego Zbawiciela)
  Wyjazd spod kościoła (ul. Pawła Jasienicy 4, Wrocław) o 6 rano. Powrót około godziny 1 lub 2 w nocy. Zapisy: bozena04@op.pl lub tel. 691-040-089
 • Żerniki Wrocławskie (parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jazusa)
  Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godzinie 5:00. Powrót 15 września w godzinach porannych około 6-8. Koszt przybliżony to 80 zł, uzależniony od ilości zgłoszonych osób. Zapisy poprzez maila (rusin.kuba@gmail.com) oraz po każdej Mszy świętej.
 • Milicz (parafia pw. św. Andrzeja Boboli)
  Organizuje wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Emmanuel". Wyjazd z Milicza k. Orlenu o godz. 6. Wyjazd z Włocławka ok. 21:00. Koszt przejazdu ok. 50 zł w zależności od ilości chętnych. Zapisy: w Księgarence i pod tel. 696 674 280 do p. Zofii.
 • Kąty Wrocławskie (parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła)
  Wyjazd godzinie 6, powrót o godzinie 2 w nocy 15 września. Przewidywany koszt przy pełnym autobusie - 50 zł. Kontakt telefoniczny: 501 172 601 p. Dariusz Jakubowski.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama