Nowy numer 04/2020 Archiwum

Wdzięczni Bogu i ludziom

Pielgrzymka kleryków trzeciego roku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu na Jasną Górę definitywnie się dziś zakończyła. Od początku października rozpocznie się ostatni etap przygotowań do przyjęcia przez nich sutann. Relacja kl. Daniela Potępy.

Zwieńczeniem naszego trudu pielgrzymkowego była uroczysta Msza św. w intencji dziękczynno-błagalnej, w której uczestniczyliśmy dziś o 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu. Dziękowaliśmy przede wszystkim za dar powołania do służby Bogu, prosiliśmy natomiast o godne przyjęcie stroju duchownego, które będzie miało miejsce 9 grudnia w archikatedrze wrocławskiej.

Eucharystii przewodniczył wicerektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Przemysław Vogt, a homilię wygłosił opiekun naszego kursu ks. Łukasz Piłat. Na Jasnej Górze dołączył do nas również dyrektor administracyjny naszego seminarium ks. Artur Szela.

Po uroczystej celebracji Mszy świętej przed obrazem Matki Bożej zostaliśmy ugoszczeni na obiedzie przez ojców paulinów. Po nim nastąpiło zakończenie pielgrzymki.

Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim Bogu, za to, że mogliśmy szczęśliwie przeżyć czas wędrówki. Maryi, naszej Matce i Orędowniczce, za wstawiennictwo u Boga w naszych intencjach. Naszym moderatorom seminaryjnym za towarzyszenie - zarówno to na szlaku, jak i duchową obecność. Wszystkim ludziom, którzy podejmowali nas na pielgrzymim szlaku, dziękujemy za nieocenioną gościnę, za wszelką okazaną pomoc i dobroć ich serc. Obiecujemy pamiętać o was wszystkich w naszych modlitwach.

Sześć dni naszych pielgrzymkowych rekolekcji przed obłóczynami minęło w mgnieniu oka. Mamy jednak nadzieję, że duchowe owoce trudu wędrówki i zmagań z własnymi słabościami będą się rozwijały zarówno w czasie całej formacji seminaryjnej, jak i późniejszej posłudze kapłańskiej.

Polecamy się modlitewnej pamięci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama