Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kolejne propozycje Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego

Instytut, prowadzony przez Misjonarzy Klaretynów, zaprasza na Kurs Teologii Życia Konsekrowanego, ogólnopolskie sympozjum oraz pielgrzymkę do Medjugorie.

Z wykładów w ramach Kursu Teologii Życia Konsekrowanego mogą skorzystać osoby konsekrowane, jak również należące do indywidualnych form życia konsekrowanego oraz będące w trakcie formacji czasowej.

– Udział w zajęciach kursowych traktowany jest często jako element formacji początkowej oraz jako przygotowanie się do profesji wieczystej. Wiele osób swoją obecność w Instytucie traktuje jako istotny element osobistej formacji zakonnej. Naszymi słuchaczami są także ci, którzy w procesie formacji permanentnej chcą – według słów Apokalipsy – powracać do pierwotnej miłości, która z upływem lat mogła zostać „przygnieciona” codziennymi obowiązkami – wyjaśnia dyrektor ITŻK o. Aleksander Bober CMF. – Wiedza zdobyta podczas kursu stanowi też doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego odbędzie się, jak co roku, w Krzydlinie Małej – tym razem od 30 kwietnia do 3 maja 2020 r. Poświęcone jest zawsze aktualnym problemom wspólnoty Kościoła i osób konsekrowanych.

W planach jest już również Pielgrzymka Osób Konsekrowanych do Medjugoria w dniach od 7 do 15 lipca 2020 r. Będzie to druga już taka pielgrzymka – po tegorocznej, która, jak wspominają uczestnicy, była szczególnym doświadczeniem wspólnoty Kościoła i różnorodności powołań.

Wykłady w ramach Instytutu TŻK odbywają się w Seminarium Ojców Klaretynów przy ul. H. Wieniawskiego 38 we Wrocławiu. Pierwszy zjazd odbędzie się 19 października.

Więcej informacji na temat wszystkich wspomnianych inicjatyw: www.klaretyni.pl, psiktzk@gmail.com, 71 328 29 03.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama