Nowy numer 04/2020 Archiwum

Narodowe Czytanie po raz ósmy

W sobotę 7 września odbędzie się Narodowe Czytanie Nowel Polskich. W samo południe wysłuchasz ich na dziedzińcu Ossolineum we Wrocławiu.

Do udziału w Narodowym Czytaniu „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” na dziedzińcu wrocławskiego Ossolineum zapraszają wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wraz z dyrektorem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu Adolfem Juzwenko.

W programie spotkania znalazło się czytanie utworu Stefana Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony...”, prezentacja rękopisu noweli znajdującej się w zbiorach Ossolineum, prezentacja fragmentu utworu Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków” z elementów spektaklu „Xięgi Schulza” Teatru Polskiego. Nie zabraknie muzyki na żywo i innych atrakcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama