Nowy numer 04/2020 Archiwum

XI Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Miłośników Koni, Zaprzęgów Konnych i Jeźdźców

Zaplanowana jest na 14 i 15 września, a jej centralnym punktem będzie Msza św. odpustowa w maryjnym sanktuarium w Łozinie w niedzielę o 12.00.

Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Miłośników Koni, Zaprzęgów Konnych i Jeźdźców rozpocznie się w sobotę 14 września w Koczurkach. W programie przewidziano m.in. Mszę św. o 17.00, wspólną wieczerzę i Apel Jasnogórski.

W niedzielę 15 września wcześnie rano konni pielgrzymi wyruszą w drogę do Łoziny, gdzie w południe w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (w parafii Wniebowzięcia NMP) odprawiona zostanie Eucharystia.

W sanktuarium czczony jest wizerunek Matki Bożej Bolesnej, który przybył tu z miejscowości Tuligłowy na terenie dzisiejszej Ukrainy. Ukoronowany został w 1930 roku. W kościele znajduje się również kopia (swobodnie odzwierciedlająca pierwowzór) jasnogórskiego obrazu z 1632 r., na której uwidocznione zostały korony Maryi i Jezusa podarowane Jasnej Górze przez króla Władysława IV.

Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof Dorna SDS, diecezjalny kapelan Środowisk Jeździeckich Archidiecezji Wrocławskiej: tel. 607 392 777.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama