Nowy numer 42/2020 Archiwum

Instytut Duchowości Karmel zaprasza na warsztaty mydlarskie

"Jak zrobić mydło w domu blenderem do zupy?" - warsztaty pod tym tytułem odbędą się przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu. Poprowadzi je Agnieszka Krok.

Uczestnicy nauczą się wytwarzać naturalne mydło pielęgnujące, bez syntetycznych spieniaczy, parabenów, barwników i sztucznych zapachów. Zobaczą krok po kroku, jak skomponować własną recepturę i wykonać mydło, które myje, pielęgnuje, a nawet... leczy skórę. Podczas warsztatów będą używane roślinne składniki najwyższej jakości (masło shea, oliwa, olej kokosowy, olej rycynowy, maceraty ziołowe i naturalne olejki eteryczne). Każdy uczestnik otrzyma rękawiczki i okulary ochronne, aby bezpiecznie wykonać swoje pierwsze mydło, które zabierze do domu.

Agnieszka Krok to z wykształcenia i zamiłowania zielarz fitoterapeuta. Poznane właściwości roślin wykorzystuje leczniczo, kulinarnie i kosmetycznie. Prowadzi warsztaty terenowe oraz stacjonarne. Dzieli się swoją pasją i wiedzą, współtworząc portal 1000 Roślin i pisząc bloga Aga Radzi. Jest też autorką pierwszego polskiego podcastu o ziołach „Ziołowy Podcast Fiony”.

Na co dzień pracuje w Sklepie zielarsko-medycznym Melisa w Jastrzębiu-Zdroju. Własnoręcznym wyrobem mydeł zajmuje się od kilku lat, wykorzystując wiedzę zielarską, co sprawia, że są nie tylko ekologiczne, ale leczniczo-pielęgnacyjne, dopasowane do każdego rodzaju skóry. Na warsztatach praktycznych przekazuje uczestnikom wiedzę i wskazówki techniczne do samodzielnego tworzenia mydeł przyjaznych dla nich samych. Pobudza wyobraźnię i wskazuje kierunek do dalszych poszukiwań i odkrywania kolejnych odsłon zdrowszego nowego życia.

Warsztaty odbędą się 21 września; będą prowadzone w trzech grupach w godz.: 10.00-12.45, 13.30-16.15 i 17.00-19.45. Zapisy przyjmowane są na konkretne grupy. Jeśli jednak dana grupa będzie zbyt mała, osoby z niej zostaną dołączone do innej (o czym organizatorzy poinformują). Zapisy zaczynają się od grupy 1. 

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: idk.wroclaw@gmail.com (tu także więcej informacji); a także w parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama