Nowy numer 48/2022 Archiwum

Męskie "24h dla Pana"

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają na kolejny wyjazd z cyklu "24h dla Pana", który odbędzie się 4 i 5 października 2019 r. Tym razem spotykanie odbędzie się w Polanicy-Zdroju w Klasztorze Chrystusa Króla - centrum rekolekcyjnym sercanów białych.

W przeżywaniu tego czasu będzie towarzyszył mężczyznom o. Zdzisław Szymczycha SSCC, który w Zgromadzeniu Najświętszych Serc Jezusa i Maryi żyje od 28 lat, w tym 22 lata jako kapłan. Kapłan zaangażowany jest w rekolekcje dla Ruchu Światło Życie i Odnowy w Duchu Świętym, a także dpowiedzialny za Intronizację Serca Pana Jezusa w rodzinach.

Tym razem panowie będą starali się przyglądać relacjom w swoich rodzinach z Bożej perspektywy i znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak wyglądają ich więzi z żoną, dziećmi, rodzicami, rodzeństwem? Czy w ogóle są? Jak je rozwijać i pielęgnować? Dlaczego tak trudno je zbudować? Kiedy zaczynają się psuć i jak temu zaradzić? Co robić, aby nie zmarnować tych więzi, które są już nawiązane?

Mottem spotkania będą słowa św. Jana Pawła II: "Rodzina jest wspólnotą miłości". Czy w związku z tym można sobie wyobrazić miłość bez relacji w rodzinie, a relacje bez miłości?  

Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają każdego faceta, bez żadnych wstępnych warunków. Jeśli ktoś uważa, że doskonale dogaduje się z bliskimi, to może się podzielić w Polanicy z innymi mężczyznami sposobem, jak to robi. A jeśli napotyka trudności i czuje, że utknął w jakimś ciemnym zaułku, nie wie, jak wyciągnąć rękę i chce spojrzeć na swoje relacje w rodzinie w obecności Jezusa Chrystusa, to powinien przyjechać. Do przełamania impasu wystarczy czasem tylko jedno słowo. A czasem miesiące ciężkiej, terapeutycznej pracy...

Wszelkie formalne informacje, koszty udziału, szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy po kliknięciu TUTAJ.

Mężczyźni św. Józefa informują również, że jeśli pieniądze są problemem, to proszą o wiadomość na kontakt@mezczyzniwewroclawiu.pl. Obiecują, że rozwiązanie się na pewno znajdzie.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy