Nowy numer 48/2020 Archiwum

A może rekolekcje rodzinne? Nie jest dobrze, żeby człowiek był sam

Parafia pw. NMP w Oławie zaprasza na 4-dniowe rekolekcje rodzinne u ojców franciszkanów w Dusznikach-Zdroju. Rodzice, zabierzcie dzieci! Dzieci, namówcie rodziców!

Rekolekcje dla dorosłych i dla dzieci w jednym miejscu? Rodzina wcale nie musi się rozdzielać. Parafia pw. NMP w Oławie organizuje rekolekcje rodzinne w dniach 8-11 listopada w Dusznikach-Zdroju.

- Wybieramy się tam całymi rodzinami. Dosłownie. Nie ma limitów wiekowych ani ilościowych. Najmniejszymi dziećmi będą się opiekować doświadczeni animatorzy. Najmłodszy uczestnik na liście ma 1,5 roku - mówi Tomasz Żmuda z oławskiej parafii.

Podkreśla, że każda grupa będzie miała swoje osobne zajęcia, a Msze św., posiłki i czas na rekreację uczestnicy będą spędzać razem.

- Ten zjazd organizujemy na prośbę rodzin, które uczestniczyły w corocznych rekolekcjach majowych, które przeprowadzamy wspólnie z naszymi rumuńskimi przyjaciółmi z miasta Kluż-Napoka - dodaje T. Żmuda.

Najmłodsze dzieci podczas zajęć będą uczyć się przez zabawę, starsi przejdą przez cykl katechez i warsztatów. Wszystko nawiąże do tematu rekolekcji: "Nie jest dobrze, żeby człowiek był sam". Dotyczy to nie tylko relacji damsko-męskich, ale także rodzinnych, wspólnotowych, przyjacielskich oraz społecznych.

- Będzie z nami ks. proboszcz Robert Jasik, na jeden wieczór przyjedzie także ks. Maciej Małyga, który wygłosi konferencję i pokaże zdjęcia ze swojej pielgrzymki pieszej z Tarsu do Jerozolimy - zapowiada organizator.

Zapisy i więcej informacji pod adresem mailowym tomasz.zmuda@hajni.pl. "Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym to wydarzenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama