Nowy numer 03/2020 Archiwum

Abp Kupny: Potrzebowaliśmy takiej inicjatywy, jak Polska pod Krzyżem

Metropolita wrocławski w święto Podwyższenia Krzyża Świętego nawiązał do ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem. - Łaski spływające z drzewa krzyża są w stanie pokonać wszelkie zło dotykające nas samych, nasze rodziny, nasze otoczenie i ojczyznę - mówi abp Józef Kupny.

Pasterz Kościoła wrocławskiego w łączności z wiernymi zebranymi na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem wyraża opinię, że to ogólnopolskie spotkanie jest wyrazem głębokiej wiary Polaków, że miłość i łaska spływająca z drzewa krzyża są w stanie pokonać grzech, śmierć i wszelkie zło dotykające nas samych, nasze rodziny, nasze otoczenie i naszą ojczyznę.

- Potrzebowaliśmy takiej inicjatywy, która nas wszystkich prowadzi pod krzyż, abyśmy z niego czerpali moc do obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, do obrony małżeństwa - jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety - do promocji polityki rodzinnej, wspierającej dzietność, gwarantującej prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i przekonaniami moralnymi - mówi abp Józef Kupny.

Podkreśla, że w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w całym kraju stajemy pod Chrystusowym krzyżem także, by przepraszać za rosnącą w naszej ojczyźnie liczbę ataków na Kościół, na kapłanów i na wiernych, którzy odważnie dają świadectwo swojej wiary. Przepraszamy Boga za coraz częstsze profanacje i bluźnierstwa, za mowę nienawiści, za szerzenie kłamstwa, fałszywych ideologii i upadek moralności.

- Chrystus na krzyżu do niczego cię nie zmusi, nigdy cię nie złamie, On cię tylko kocha tak, że oddaje życie dla ciebie. Chcemy wszyscy powiedzieć dziś Jezusowi, że pragniemy żyć wiarą, nadzieją i miłością, być wierni Jego Ewangelii i walczyć z naszymi grzechami i słabościami, ale do tego potrzebujemy Jego pomocy. Dlatego prosimy z całego serca o zdroje łask wysłużone na drzewie krzyża, a także o to, by męka i śmierć Jezusa na krzyżu nie okazały się dla nikogo daremne - podsumowuje metropolita wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama