Nowy numer 42/2020 Archiwum

Monstrancja z Medjugorje w katedrze

Adoracja Pana Jezusa w monstrancji z Medjugorje będzie trwać w Kaplicy Zmartwychwstania w katedrze od piątku 20 września (po Mszy św. o 6.30 przeniesienie Najświętszego Sakramentu) do czwartku 26 września.

Monstrancja „Królowa Pokoju”, powstała w pracowni Mariusza Drapikowskiego, związana jest z inicjatywą Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace” – ideą „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, tzn. utworzenia na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Pokoju.

Monstrancja z Medjugorje przeznaczona jest dla jednej z takich gwiazd – Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorie.

Jak podaje stowarzyszenie, monstrancja – wykonana w gdańskiej pracowni Mariusza Drapikowskiego – zawiera w sobie 12 meteorytów. Te „nieziemskie” kamienie symbolizują wieniec z „gwiazd dwunastu”. Monstrancja nawiązuje do wizerunku Maryi, która w swym sercu nosi Chrystusa. Swoje znaczenie mają barwy kamieni wykorzystanych w monstrancji: kolor biały oznacza czystość i wieczną chwałę, żółty – majestat i chwałę Boga, zielony – dziewictwo i nadzieję, błękit – wierność, nieskazitelność, bezpośrednie obcowanie z Bogiem.

Monstrancja z Medjugorje w katedrze   Podczas wieczornego montażu monstrancji, Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama