Nowy numer 42/2020 Archiwum

Można się już zgłaszać na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu

W połowie września bracia z Taizé uruchomili formularz zgłoszeniowy. Nie zwlekajcie! Zapisujcie się i przyjeżdżajcie. Wrocław i okolice bardzo serdecznie was ugoszczą.

Zamieszczony na stronie www.taize.fr/pl formularz służy do zgłoszeń zarówno indywidualnych jak i grupowych. Nie można z nimi zwlekać, bo bracia już na początku grudnia zamykają zapisy. Chodzi oczywiście o względy organizacyjne. Dla wszystkich gości muszą znaleźć się we Wrocławiu i okolicach na przykład miejsca noclegowe. Trzeba zadbać również o wyżywienie, transport publiczny i bezpieczeństwo.

Aby zgłosić swój udział w Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu należy kliknąć w link formularz zgłoszeniowy.

Bracia ogłosili również ramowy plan spotkania. Główna grupa pielgrzymów z całej Europy zawita do stolicy Dolnego Sląska w sobotę, 28 grudnia przed południem. Po rejestracji, młodzi w mniejszych grupach zostaną rozesłani do go goszczących ich parafii, gdzie otrzymają zakwaterowanie u rodzin. Wieczorem w Hali Stulecia i dużych, ogrzewanych namiotach rozpocznie się pierwsza modlitwa z rozważaniami br Aloisa.

Kolejnego dnia, w niedzielę 29 grudnia, przed południem goście wezmą udział w celebracjach niedzielnych Mszy św. (u katolików) lub nabożeństwach (u protestantów), a następnie spotkają się z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Około południa w centrum Wrocławia będzie wydawany posiłek, natomiast po nim zaplanowane są warsztaty - spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, sztuki i wielu innych. Po kolacji rozpocznie się kolejna modlitwa wieczorna z rozważaniami br. Aloisa.

30 grudnia po modlitwie porannej w parafiach goszczących odbędą się spotkania w małych grupach oraz z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Następnie uczestnicy ESM przejadą do centrum miasta, gdzie będzie wydawany posiłek. Po nim w różnych kościołach odbędzie się modlitwa południowa.

Po południu w różnych miejscach w centrum miasta odbędzie się kolejna tura spotkań tematycznych, a wieczorem, po kolacji w Hali Stulecia i dużych namiotach modlitwa wieczorna.

Ostatniego dnia roku poranny harmonogram wygląda podobnie jak dnia poprzedniego. Po modlitwie południowej odbędą się spotkania narodowe. Po kolacji odbędzie się ostatnia już modlitwa z rozważaniami br. Aloisa. Po powrocie do parafii, o 23.00 rozpocznie się nocne czuwanie modlitewne o pokój na świecie, a po nim "Święto narodów"

1 stycznia, w środę, uczestnicy ESM wezmą udział w porannych Mszach św. w parafiach i udadzą się do rodzin goszczących na noworoczny obiad. Wyjazdy autokarów z Wrocławia przewidziano od 16.00.

Więcej o Europejskim Spotkaniu Młodzieży we Wrocławiu będzie można znaleźć wkrótce w naszym specjalnym serwisie na www.esmwroclaw.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama