O patriotyzmie, hejcie, relacjach rówieśniczych, solidarności, mocy słowa w codziennym życiu, buncie młodzieżowym i skutecznej komunikacji.
Już 26 września rusza Społeczna Akademia Młodych organizowana przez fundację "Obserwatorium Społeczne" i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. To cykl bezpłatnych warsztatów skierowanych do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat.
Zajęcia odbywać się będą przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu w godzinach lekcyjnych między godziną 9 a 11.30. Uczestnicy otrzymają specjalny pakiet, a podczas każdego spotkania zostanie zaprezentowane jedno z zagadnień wskazanych przez nauczyciela opiekującego się grupą młodzieży.
- Zajęcia poprowadzą osoby kompetentne - nauczycieli, edukatorów i trenerów - zapewnia Ada Kwiatkowska, koordynatorka projektu z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. - Dla nas ważne jest, by stworzyć przestrzeń do spotkania młodych ludzi ze sobą, ale w taki sposób, by odkryli coś ważnego i głębokiego. To będzie inna przestrzeń niż szkoła, dająca szansę na naukę, zdobycie wiedzy, ale i wspólne przeżycie, doświadczenie istotnych kwestii życiowych
Dzięki uprzejmości ks. Pawła Cembrowicza i dyrekcji Radia Rodzina po warsztatach i krótkim poczęstunku młodzież może zwiedzić wrocławską archikatedrę wraz z przewodnikiem oraz odwiedzić siedzibę katolickiej rozgłośni.
Formuła wyklarowała się z połączenia doświadczeń rekolekcji i spotkań DDM oraz fundacji Obserwatorium Społeczne. - Poruszymy tematy patriotyzmu, hejtu, relacji rówieśniczych, solidarności, mocy słowa w codziennym życiu, buntu młodzieżowego, skutecznej komunikacji - wymienia Wojciech Iwanowski z Obserwatorium Społecznego. Wybrane zagadnienia są pokłosiem burzy mózgów oraz badań społecznych, jakie fundacja przeprowadziła wśród katechetów.
- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i stawiamy na praktyczny wymiar kształcenia. Poruszamy żywotne problemy młodych ludzi, a forma warsztatowa pozwoli nam realnie wpłynąć na młodego człowieka - dodaje W. Iwanowski.
Terminy spotkań wypadają w czwartki: 26 września, 10 i 24 października, 7, 14, 21 i 28 listopada oraz 4 i 12 grudnia. Zapisywać się można przez specjalny FORMULARZ.