Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wkrótce "W górę serca". Zgłosiłeś/-aś się już?

Młodzież archidiecezji wrocławskiej zaproszona jest do udziału w dorocznym spotkaniu "W górę serca" na Ślęży. Odbędzie się ono 28 września. Zapisy już trwają.

Pełne hasło spotkania brzmi "W górę serca - Daj się odnaleźć".

Wydarzenie rozpocznie wspólne wejście na Ślężę (szlak żółty) i medytacja fragmentu Ewangelii o znalezieniu Pana Jezusa w świątyni. Nie zabraknie też integracji, dzielenia się w małych grupach, a także okazji do indywidualnej rozmowy i spowiedzi.

Punktem centralnym będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, a dzień zakończy modlitwa uwielbienia. Gośćmi spotkania będą również bracia z Taizé, którzy m.in. przybliżą ideę Europejskiego Spotkania Młodych, które w tym roku odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska (zapraszamy na www.esmwroclaw.gosc.pl).

Jak zaznaczają organizatorzy, punktem wyjścia będzie próba odnalezienia i określenia swoich marzeń, pragnień po to, by za nimi pójść. - Głęboko wierzymy, że samemu trudno jest to zrobić, ale ułatwieniem jest spotkanie i relacja z Panem Jezusem - wyjaśnia Ada Kwiatkowska z Diecezjlanego Duszpasterstwa Młodzieży.

Zobacz naszą wideorelację z jednego z tegorocznych spotkań, które odbyło się w lutym w Hali Orbita:

Spotkanie Młodych "Na Słowo" - siła młodego Kościoła
Gosc Wroclawski

Nie zmienia się formuła przyjęta przed kilkoma laty, bo takie zapotrzebowanie zgłaszała sama młodzież. - Usłyszeliśmy to od nich samych podczas Parlamentu Młodych. Oni chcą być wysłuchani, chcą się wypowiedzieć i chcą realnie doświadczać spotkania z Bogiem. A to się dokonuje przez czynny udział - wyjaśnia. - Tylko dzięki przeżyciom osobistym będą w stanie wnieść jakieś wartości w swoje życie. Jako organizatorzy chcemy im dać możliwość wsłuchania się w Słowo i inspiracji nim. Odchodzimy od sytuacji, gdy są tylko słuchaczami - biorcami na rzecz realnego uczestnictwa.

Czym będą się więc młodzi dzielić? - Po pierwsze swoją obecnością. Choćby w małych grupach. Możliwość opowiedzenia o swoim przeżywaniu wiary, które w wielu przypadkach jest bardzo podobne, daje poczucie, że są razem i wspólnie mogą więcej zrobić i odkryć - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Podkreśla przy tym, że poznanie siebie nawzajem może być tą właśnie inspiracją do zrobienia kolejnego kroku.

“W Górę Serca – daj się odnaleźć” to pierwsze z trzech dużych spotkań gromadzących młodych naszej diecezji. Kolejne to ESM Taizé (28.12.19. – 1.01.20, Wrocław) oraz “Wstań” (4 kwietnia – Niedziela Palmowa, Ostrów Tumski). Każde będzie okazją do słuchania Słowa i odkrywania własnej tożsamości.

Zgłoszeń grup można dokonać wypełniając formularz. Osoby indywidualne nie muszą się zapisywać.

Mile widziane są również osoby, które chciałyby się zaangażować jako wolontariusze i animatorzy. Jesteś zainteresowany? Kliknij TUTAJ.

Szczegóły spotkania i jego regulamin znajduje się na stronie: www.mlodzimlodym.wroclaw.pl.

Oto program spotkania:

  • 9.30 – wspólne wejście z przełęczy Tąpadła żółtym szlakiem na szczyt Ślęży; (procesja z obrazem Matki Bożej Adorującej oraz relikwiami św. Stanisława Kostki);
  • 11.00 – powitanie młodych,  integracja, okazja do spowiedzi w Strefie Miłosierdzia,
  • 12.00 – modlitwa Anioł Pański, bezpośrednio po niej Eucharystia,
  • 13.15 – poczęstunek,
  • 14.00 – świadectwo braci i wolontariuszy z Taizé; grupy dzielenia,
  • 15.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, uwielbienie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu,
  • 16.30 – błogosławieństwo na zakończenie spotkania.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy