Nowy numer 03/2020 Archiwum

Camino de Santiago. Wystawa na Ostrowie Tumskim

Wystawa fotograficzna "Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania" została otwarta w Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Ekspozycja została przygotowana przez władze Autonomii Galicii (Xunta de Galicia). Obejmuje 19 fotografii z Drogi, których autorem jest Manuel Valcarcel. Pomyślana jest jako jeden z elementów przygotowań do Jubileuszowego Roku Jakubowego 2021, kiedy na Drodze św. Jakuba w Hiszpanii (Camino de Santiago) pojawi się więcej niż zazwyczaj osób z całego świata.

Międzynarodowa inauguracja wystawy miała miejsce w Bostonie w połowie 2018 r., a obecnie ekspozycja dotarła do Polski. Do końca maja odwiedzi w sumie 9 miast. Z Wrocławia wyruszy do Krakowa (od 29 października), potem będzie można ją obejrzeć między innymi w Warszawie, Tarnowskich Górach, Białymstoku i Toruniu.

Przy okazji otwarcia wystawy został zaprezentowany dotyczący jej 12-minutowy film, przygotowany również przez władze hiszpańskiej Galicji. We Wrocławiu wystawa czynna będzie do 26 października przy ul. Katedralnej 4 w godzinach otwarcia centrum: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00 i w soboty od 8.00 do 16.00. Wstęp wolny.

Do obejrzenia ekspozycji zapraszają Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie oraz Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama