Nowy numer 47/2020 Archiwum

Promują wspólnoty parafialne, dlatego organizują piknik

Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego chcą pokazać swoim sąsiadom, że parafia to nie tylko budynek kościoła, ale coś o wiele żywszego. Dlatego zapraszają na organizowaną przez siebie inicjatywę.

W uroczystość świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, która przypada 29 września, księża oraz mieszkańcy Muchoboru Wielkiego we Wrocławiu zapraszają na pierwszy Parafialny Festyn Wspólnot.

Impreza organizowana jest z okazji patronalnego święta kościoła pw. św. Michała Archanioła przy ul. Stanisławowskiej 87. Całość odbędzie się między 13.00 a 18.00 na terenie wokół domu parafialnego.

- To wspaniała okazja do tego, aby poznać charakter wspólnot działających w ramach parafii, spotkać się z tymi, którzy je tworzą oraz przyczynić się do silniejszej integracji naszej społeczności. Dzięki wydarzeniu wsparcie finansowe otrzyma nasz Parafialny Zespół Caritas, od lat niosący pomoc potrzebującym rodzinom, ponieważ całkowity dochód z festynu zostanie przeznaczony na jego działalność - zapowiada ks. Andrzej Paliszek, proboszcz parafii na Muchoborze Wielkim.

Podkreśla, że cała inicjatywa daje możliwość zobaczenia,i ile osób angażuje się we wspólnoty, w sposób bezpośredni i pośredni.

- A nas jest naprawdę dużo i z pewnością może być jeszcze więcej. Ta parafia jest szczególna, bo właściwie z każdym rokiem przybywa tutaj cała rzesza nowych mieszkańców, którzy są osobami napływowymi, przyjechali na studia lub za pracą, niejako wyrwani ze swoich parafii, dlatego też trzeba ich zachęcać i pokazywać, że my tu dla nich jesteśmy. Dlatego festyn ma też charakter zapoznawczy i zachęcający. Mam nadzieję, że przekujemy to w regularną inicjatywę - dodaje ks. Paliszek.

W ramach festynu będzie można skosztować tradycyjnych potraw: grochówki, bigosu, chleba ze smalcem, kiełbasy i kaszanki z grilla, ciast oraz napić się kawy i herbaty. Dla dzieci zostaną przygotowane atrakcje takie jak wata cukrowa, dmuchańce czy malowanie twarzy.

Oprócz tego zaplanowano prezentację każdej z grup parafialnych oraz dodatkowy pokaz straży granicznej. Wszystko przy muzyce i zabawie, prowadzonej przez profesjonalnego wodzireja.

- Tak naprawdę zapraszamy wszystkich, wierzących, niewierzących. Jesteśmy otwarci na rozmowy, pytania, wątpliwości, porady. Piknik ma pokazać, że parafia to nie jest tylko budynek kościoła, czy miejsce do załatwiania spraw urzędowych, dokumentów do chrztu czy pogrzebu, ale to azyl, w którym możesz spotkać ludzi, którzy staną się dla ciebie oparciem - mówi Rafał Dziedzic, parafianin.

Podczas pikniku będzie obecne także stanowisko "Gościa Niedzielnego" z najnowszym numerem i artykułem o parafii pw. św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama