Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Triduum Franciszkańskie znowu we Wrocławiu

W parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu młodzież zaprasza na Triduum Franciszkańskie, które pozwoli dobrze przygotować się do wspomnienia św. Franciszka z Asyżu.

U kapucynów przy ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu wraca po kilku latach inicjatywa triduum przed uroczystością św. Franciszka, która obchodzona jest szczególnie wzniośle w parafiach franciszkańskich. 

- Ma być to czas zatrzymania się w codziennym biegu i refleksji nad własnym życiem, spojrzenie na nie przez pryzmat historii Biedaczyny z Asyżu, którego, jako wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej "Tau", chcemy naśladować. Odprawione nabożeństwa mają nas przygotować na jeszcze głębsze przeżywanie wspomnienia św. Franciszka, a jednocześnie to one właśnie przedłużają wspominanie wielkiego świętego - tłumaczy Marta Nowicka z MF "Tau".

Triduum rozpocznie się 1 października od nabożeństwa nawrócenia po Mszy świętej o 18.30 w kościele św. Augustyna. Wtedy wierni będą rozważać fragmenty opisujące życie św. Franciszka

Następnego dnia (2 października) po Mszy zaplanowano medytację przy Krzyżu z San Damiano, czyli średniowiecznej ikonie, przez którą Bóg przemówił do Franciszka.

- Będziemy tłumaczyć tę ikonę. Skąd biorą się na niej postacie i kim są - dodaje Marta Nowicka.

3 października po Mszy świętej z kolei czeka nas Transitus - tradycyjne nabożeństwo przejścia św. Franciszka z ziemskiego życia do życia wiecznego. Przygotuje je Franciszkański Zakon Świeckich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama