Nowy numer 40/2020 Archiwum

Na Kozanowie będzie się działo ku czci św. Jadwigi Śląskiej

Parafia św. Jadwigi na Kozanowie zaprasza na Festyn Jadwiżański wraz ze Mszą świętą odpustową pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego. Już 13 października.

Świętowanie odpustu w parafii św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie to już tradycja, którą doskonale znają i popierają wierni. Festyn Jadwiżański będzie organizowany już po raz szósty.

- Jego celem jest przede wszystkim kształtowanie pozytywnych relacji rodzinnych i społecznych, aktywizacja środowiska lokalnego, rozwijanie zainteresowań, umiejętności i uzdolnień adekwatnie do możliwości dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Planujemy zapewnić wiele atrakcji dla wszystkich uczestników, a wśród nich karuzele i dmuchańce, różnego rodzaju warsztaty, gry i konkursy, zawody sportowe, występy artystyczne. Stawiamy przede wszystkim na zaangażowanie i występy mieszkańców pobliskich osiedli - mówi ks. Łukasz Radomski, wikariusz z parafii pw. św. Jadwigi.

Kapłani pracujący w tamtejszym kościele przekonują, że zawsze spotykają się pozytywnym odzewem. Festyn integruje mieszkańców Kozanowa i okolic, pozwala poznać nowych ludzi i spędzić czas z rodzinami na świeżym powietrzu przy dobrej zabawie.

- W szkole nieraz rodzice mnie zaczepiali i wyrażali pozytywną opinię na temat poprzednich festynów, tych jadwiżańskich w październiku, jak i tego z okazji Dnia Dziecka - zaznacza ks. Radomski.

Uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi w kościele przy ul. Pilczyckiej 25 we Wrocławiu rozpoczną się o godzinie 12 Mszą świętą pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego. Tuż po Eucharystii ruszy festyn (ok. godz. 13-13.15), który potrwa do godziny 18.

Wystąpi m.in. orkiestra dęta z Kobierzyc, do skosztowania będą domowe ciasta, grochówka z kuchni polowej, pierogi i wiele innych kulinarnych smakołyków. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama