Nowy numer 31/2020 Archiwum

Godzina Święta w kościele św. Idziego

Przyjdź na nocne czuwanie z Panem od godziny 23 do 24.

Inicjatywa Godziny Świętej jest związana z objawieniami Serca Pana Jezusa, które miała św. Małgorzata Maria Alacoque.

Jezus mówił w nich o czuwaniu właśnie w tej godzinie, kiedy On najbardziej cierpiał w Ogrodzie Oliwnym podczas swojego śmiertelnego konania.

- Jezus mówił do Małgorzaty: czuwaj ze mną od godziny 23 do 24. W większości naszych parafii odbywa się Godzina Święta w pierwsze czwartki miesiąca, ale przeprowadzana jest raczej po południu. W archikatedrze dojrzewaliśmy do tego, by być wiernymi właśnie tej nocnej porze. We wrześniu rozpoczęliśmy nocną adorację w pierwszy czwartek i zaskoczyła nas frekwencja. Do niewielkiego kościółka św. Idziego przybyło prawie 70 osób. Chcemy tę inicjatywę kontynuować i zapraszamy każdego - mówi ks. kan. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej.

Przypomina, że Chrystus mówił o każdym czwartku, dlatego zachęca, by nawet u siebie w domu w czwartki w tej godzinie pomyśleć o osamotnieniu Jezusa w Ogrójcu, kiedy jego uczniowie w czasie modlitwy zasnęli.

Zapraszamy do kościoła pw. św. Idziego na pl. Katedralnym przy archikatedrze w czwartek 3 października od godziny 23 do 24 i w następne pierwsze czwartki miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama