Nowy numer 40/2020 Archiwum

Różańcowo i misyjnie

Już 5 października w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym ustanowionym przez papieża Franciszka odbędzie się szereg wydarzeń organizowanych przez Diecezjalną Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej, które mają na celu pomóc nam lepiej przeżyć misyjność Kościoła i uświadomić nam, że każdy chrześcijanin jest współodpowiedzialny za dzieła misyjne.

W nadchodzącym tygodniu czekają nas dwa takie wydarzenia. Pierwszym z nich jest Rajd Misyjny. Planowanych przez nas zadań zdradzić nie możemy, ale teoretycznie możemy się spodziewać kompasu, mapy, łuków, rozbrajania bomb, oraz zadań misyjnych, gdzie praca całego zespołu będzie miała duże znaczenie.

Zapisywać możemy się tylko w grupach liczących od 4 do 8 osób. Grupę można zatem utworzyć z własnej rodziny, połączonych rodzin, przyjaciół i znajomych. Nazwa grupy może być zupełnie dowolna (można wykazać się inwencją twórczą).

Zapisów należy dokonywać przez wypełnienie FORMULARZA (Zapisy tylko do 3 października do 23.00). Listę startową można znaleźć tutaj.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Przy zapisach będzie jednak możliwość zakupu upominku/jedzenia. Całkowity dochód przeznaczony będzie na misje. Początek zaplanowano na 11.00 w Otwartej Przestrzeni Kultury - kościele pw. św. Jana Nepomucenaprzy al. Dąbskiej (zobacz na mapie). Już godzinę wcześniej będzie można dopełnić formalności związanych z zapisami. Wydarzenie potrwa do około 13.00. Przewidziane są nagrody. Po Rajdzie również przygotowana będzie niespodzianka dla tych, którzy będą chcieli zostać na miejscu nieco dłużej.

Organizatorzy wciąż szukają wolontariuszy (wymagania: ukończone 18 lat. Niepełnoletni mogą wziąć udział w wolontariacie tylko pod opieką osoby dorosłej). Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać pisząc na adres: stanislaw.dziurdz@gmail.com

Drugim wydarzeniem, na które zaprasza Ruch Światło-Życie jest różaniec misyjny. Odbędzie się on w niedzielę 6 października o 17.00 w kościele pw. św. Bonifacego we Wrocławiu. W programie: zmiana tajemnic różańca świętego, świadectwa z misji, wspólna modlitwa różańcowa za poszczególne kraje i kontynenty, zawierzenie dzieł misyjnych Niepokalanej, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bezpośrednio po zakończeniu Różańca rozpocznie się niedzielna Eucharystia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama