Nowy numer 31/2020 Archiwum

A może to nowa parafialna tradycja?

W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu - Różance ksiądz poświęcił dziecięce rowery, deskorolki i hulajnogi. Dlaczego akurat w październiku i co do tego mają Aniołowie Stróżowie?

Po Mszy świętej niedzielnej ok. 10.45 spora grupa dzieci stanęła przed kościołem razem ze swoimi pojazdami, którymi poruszają się na co dzień.

Do zebranych wyszedł ks. Wojciech Antosik, wikariusz z parafii NMP Bolesnej, który poświęcił rowery, hulajnogi i deskorolki. Akt ten nawiązywał do przeżywanego w ubiegłym tygodniu wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów.

- Od dłuższego czasu widziałem, że większość moich ministrantów i pozostałych dzieci przyjeżdża do kościoła na rowerach, hulajnogach i rolkach ( a w plecaku mają buty na zmianę). Pomysł poświęcenia ich pojazdów zrodził się tydzień temu. Najmłodsi na hulajnogach, rowerach czy rolkach to bardzo częsty widok na terenie naszej parafii - mówi ks. Jakub Deperas, wikariusz.

Po konsultacji z drugim wikariuszem ks. Wojciechem Antosikiem doszli do wniosku że warto, by w taki zorganizowany sposób poświęcić te pojazdy i poprosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci przy okazji wspomnienia Aniołów Stróżów.

- A więc pomodliliśmy się, aby święci Aniołowie Stróżowie czuwali nad najmłodszymi uczestnikami ruchu. To było pierwsze takie błogosławieństwo pojazdów i najmłodszych użytkowników ruchu w naszej parafii. Zaprosiliśmy na nie dzieci podczas zeszłotygodniowej Mszy. Zaskoczyła nas tak duża frekwencja, dlatego z pewnością będziemy to kontynuować z nadzieją na utworzenie nowej tradycji - zapowiada ks. Jakub.

A ks. Wojciech już dziś planuje przygotowanie specjalnych odblasków dla dzieci i przekazanie ich najmłodszym podczas kolejnego błogosławieństwa.

Jak informują kapłani, akcja miała dwa główne cele. Po pierwsze, zwiększyć zainteresowanie i kult do Aniołów Stróżów u młodych katolików. Po drugie poprosić aniołów o wstawiennictwo w intencji bezpieczeństwa na drogach do przedszkoli, do szkół oraz w czasie odpoczynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama