Nowy numer 04/2020 Archiwum

Jesteście szczęśliwi

W sobotę 5 października odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia działalności poradnictwa rodzinnego w archidiecezji wrocławskiej.

Mszy św. w katedrze wrocławskiej przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

– Wsłuchując się w głos prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego i odpowiadając na jego prośbę, w 1958 roku grupa osób świeckich rozpoczęła pracę dla małżeństw oraz rodzin, tworząc pierwszą we Wrocławiu Poradnię Rodzinną przy ul. Katedralnej 4 – przybliżał historię ks. dr Stanisław Paszkowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. W homilii metropolita wrocławski porównywał pracowników poradni rodzinnych do apostołów, którzy cieszyli się, wracając z misji apostolskiej i opowiadali o jej powodzeniu. – Sukces ewangelizacyjny apostołów nie wynikał z tego, że mieli środki finansowe, odpowiednie wykształcenie teologiczne, tak jak np. faryzeusze, że byli zdolni, sprytni i dobrze zorganizowani, przygotowani do misji. Ewangelia rozprzestrzeniała się, bo byli słabi, ubodzy i wiedzieli doskonale, że w konfrontacji ze światem ich siły są niewystarczające, dlatego wierzyli w moc, która nie pochodziła od nich samych. Patrząc na waszą służbę w świetle Ewangelii, którą Kościół przygotował do czytania dzisiaj we wszystkich świątyniach świata, chce wam powiedzieć, że należycie do ludzi szczęśliwych, bo wasze imiona zapisane są w niebie. Należycie do ludzi szczęśliwych, bo należycie do wiernych uczniów Jezusa – wyjaśniał. Po Eucharystii odbyło się sympozjum pt. „Kościół wrocławski w służbie małżeństwu i rodzinie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama