Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego we Wrocławiu

15 października obchodzimy w całej Polsce Dzień Dziecka Utraconego. We Wrocławiu odbędzie się m.in. pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice nie odebrali ze szpitala.

Jak pokazują badania z lat 2012-2014 prawie 30 procent rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko, nie ma możliwości pożegnania się z nim czy przeprowadzenia godnego pochówku. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich niewiedzę oraz nieznajomość prawa.

Praktycznie jedna trzecia kobiet po poronieniach wpada w depresję, która wymaga leczenia psychiatrycznego. Dzień Dziecka Utraconego daję okazję, by upowszechnić wiedzę na ten temat i pomóc rodzicom po stracie dołączyć do grup wsparcia.

W tym roku we Wrocławiu 15 października odbędzie się  pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Ceremonia rozpocznie się Mszą św. o 15.20 w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Po niej wszyscy udadzą się do grobowca dzieci, który znajduje się w kwaterze nr 79, po prawej stronie kaplicy.

Tego samego dnia zapraszamy również do Duszpasterstwa Akademickie "Most" przy Moście Grunwaldzkim we Wrocławiu. O 19.30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego (pl. Grunwaldzki 3). Po niej każdy będzie miał możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.

O 20.15 w sali "Stolarnia" (obok kościoła NSJ) rozpocznie się spotkanie pt. „Dlaczego czas nie leczy ran?”. Prelekcję wygłosi  Magdalena Krajewska, pedagog, doradca życia rodzinnego, terapeuta NEST. Zaplanowano również świadectwo małżeńskie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama