Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nowa propozycja RMS - Małe Forum w Trzebnicy

Jak sama nazwa wskazuje, to mniejszy odpowiednik Salwatoriańskiego Forum Młodych, które odbywa się w lipcu w Dobroszycach. Duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej wpadli na pomysł kontynuacji letniego spotkania.

Jesienna aura być może zachęca do mniejszej aktywności, ale salwatorianie doskonale wiedzą, że młodym nie można dać odpocząć od Pana Boga. Dlatego zapraszają nastolatków z liceum, technikum czy szkół zawodowych do Białego Domu w Trzebnicy od 18 do 20 października.

- Będzie to weekendowe wydarzenie pod hasłem „Zwariuj, aby żyć”. Chcemy pokazać młodym trochę Bożego szaleństwa i podtrzymać dobro, które się zrodziło podczas lipcowej inicjatywy. Zapraszamy każdego, bez względu na stopień wiary czy formacji - mówi ks. Jerzy Lazarek SDS.

Dodaje, że uczestnicy powinni zabrać: śpiwór, Pismo Święte, coś do robienia notatek i oczywiście uśmiech i dobry humor. W planie jest nocna gra terenowa, więc warto zabierać ciepłe ubranka i latarki.

Na Małym Forum, podobnie jak na Forum Młodych organizatorzy przygotowują rozwijające i ciekawe warsztaty.

- Na przykład zajęcia fitness poprowadzi Dominika, która jest profesjonalnym instruktorem, a która przyjeżdżała przed laty na spotkania. Z kolei beat-boxu uczyć będzie Kacper. Teraz oni dzielą się talentami, tak jak na naszych wydarzeniach ktoś dzielił się kiedyś z nimi. Inspirowanie i rozwijanie talentów u młodzieży to jeden z ważniejszych celów naszego duszpasterstwa - tłumaczy ks. Maciej Szeszko SDS, dyrektor RMS-u.

Do wyboru młodzi mają: pierwszą pomoc, iluzję karcianą, planszówki, wojskowy, fitness, teatr, beat-box i piłkę nożną. W zgłoszeniu, w rubryce uwagi należy wpisać dwa lub trzy preferowane warsztaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama