Nowy numer 31/2020 Archiwum

XIX Dzień Papieski we Wrocławiu

W parafii pw. Świętej Rodziny stypendyści fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizują piknik rodzinny.

Hasło tegorocznego świętowania brzmi: "Wstańcie, chodźmy!".

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołana w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II za jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Polski, zachęca, by tym razem skupić się na słowach z pierwszej pielgrzymki papieża do Polski, która miała miejsce 40 lat temu (2-10 czerwca 1979 roku).

We Wrocławiu młodzież objęta programem stypendialnym i stanowiąca żywy pomnik Jana Pawła II organizuje w niedzielę festyn rodzinny w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Monte Cassino na wrocławskim Sępolnie.

Całość rozpocznie się o 11.30. Zaplanowano zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, kiermasz ciast, a także akcję prewencyjną policji z oznaczeniem rowerów. Koniec przewidziano na 15.30.

Później organizatorzy zapraszają na Mszę świętą o godz. 16 z udziałem stypendystów, którzy czynnie włączą się w liturgię, a także dadzą świadectwo.

- Jak co roku przy okazji festynu będziemy zbierać pieniądze na fundusz stypendialny dla kolejnych młodych ludzi, aby mogli pogłębiać wiedzę i rozwijać zainteresowania. Każdy może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki - mówi Dominika Knapik, koordynatorka ds. Dnia Papieskiego we Wrocławiu, a stypendystka fundacji od 7 lat.

Dodaje, że to grono młodzieży tworzy wspólnotę, która składa się z 60-70 osób i spotyka się dwa razy w miesiącu. Jej członkowie angażują się w różne wolontariaty i organizują różne wydarzenia. O tym czytaj więcej tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama