Nowy numer 31/2020 Archiwum

Kolejni laureaci odznaczeni medalami św. Jadwigi Śląskiej

Uroczystości jadwiżańskie są doskonałą okazją na uhonorowanie tych, którzy w życie Kościoła w archidiecezji wrocławskiej angażują się z całą swą mocą i bezinteresownie. Medal ustanowił i przyznaje abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Medal św. Jadwigi Śląskiej to najwyższe odznaczenie, które w archidiecezji wrocławskiej mogą otrzymać osoby świeckie i konsekrowane, a także instytucje i osoby prawne,  wyróżniające się na polu działalności charytatywnej, kulturalnej, katechetycznej, duszpasterskiej, ewangelizacyjnej, a także aktywnie uczestniczące w życiu religijnym swoich wspólnot "za zasługi w budowaniu Królestwa Bożego". Jest przyznawany od 2017 roku.

Abp Józef Kupny przyznał odznaczenie kolejnym laureatom: Renacie Białczyk, Grzegorzowi Hernerowi, Jerzemu Treli, Barbarze Ciok, Annie Orońskiej i Adamowi Pisarskiemu. Większość z nich odebrała je na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do grobu św. Jadwigi Sląskiej.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Odznaką Medalu Świętej Jadwigi jest okrągły medal. W środku znajduje się wypukły wizerunek św. Jadwigi, trzymającej w dłoni Bazylikę Trzebnicką. Na obrzeżu znajduje się napis „ŚWIĘTA JADWIGA ŚLĄSKA”. Rewers medalu składa się z wypukłego herbu archidiecezji wrocławskiej oraz napisu „ARCHIDIECEZJA WROCŁAWSKA”. Odznaczenie zawieszone jest na czerwono-żółtej wstążce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama