Gość Gliwicki 43/2020 Archiwum

Można już kupować bilety na przedpremierowy seans filmu "Nieplanowane"

Antyaborcyjny film zdobył ogromną popularność na rynku amerykańskim, mimo nieprzychylnego nastawienia dystrybutorów i wielu krytyków filmowych. Teraz wchodzi do polskich kin, a my zapraszamy na pokaz specjalny we Wrocławiu.

Pełnometrażowa produkcja o nawróconej aborcjonistce Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych, bije rekordy popularności w USA. Oprócz samej fabuły, ciekawa jest także otoczka związana z wejściem do kin, ponieważ film napotykał na spore trudności i zderzył się z krytyką związaną z tematem, jaki porusza.

Oprócz tego przyznano mu kategorię „R” – stosowaną wobec filmów z obrazami przemocy i seksu – przez stowarzyszenie filmowców Motion Picture Association of America. Największe amerykańskie stacje telewizyjne odmówiły wyświetlania reklam tego filmu.

Mimo to "Nieplanowane" okazało się nie hitem kasowym. Produkcja kosztowała 6 mln dolarów, a po 19 tygodniach wyświetlania w USA zarobiła prawie 19 mln dolarów. Oprócz tego sprzedano prawie 250 tysięcy płyt DVD.

Zwiastun:

NIEPLANOWANE. Unplanned | Zwiastun 4K | Napisy PL
Rafael Film

Ashley Bratcher wciela się w rolę Aby Johnson, szefowej teksańskiej filii aborcyjnego giganta Planned Parenthood. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Przełom nastąpił w chwili, gdy na obrazach ultrasonograficznych zobaczyła, jak nienarodzone trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją.

Organizacja Planned Parenthood bezskutecznie próbowała sądownie zabronić Abby Johnson mówienia o swoich doświadczeniach na stanowisku dyrektorskim. Zdeterminowana kobieta założyła organizację „And Then There Were None” ("I nie było już nikogo"). Pomaga też byłym pracownikom klinik aborcyjnych w trudnym procesie przejścia z pracy dla „przemysłu aborcyjnego” do normalnego funkcjonowania na co dzień.

Jako redakcja "Gościa Wrocławskiego" razem z Multikinem Pasaż Grunwaldzki zapraszamy na przedpremierowy pokaz specjalny filmu "Nieplanowane". Seans rozpocznie się 31 października (czwartek) o godzinie 19 w kinie galerii Pasaż Grunwaldzki.

Bilety dla wszystkich są dostępne za 11 złotych, ale jedynie w kasach kina po podaniu hasła "Gość Niedzielny". Tradycyjnie w ramach pokazu odbędzie się krótkie spotkanie z gościem wprowadzającym w tematykę, którą porusza film.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama