Nowy numer 04/2020 Archiwum

Wyzwólmy Bożą moc

Centralne uroczystości odpustowe związane ze wspomnieniem św. Jadwigi Śląskiej odbyły się w trzebnickiej bazylice. Przewodniczył bp Andrzej Czaja.

Na początku homilii zaznaczył, że mamy sobie uświadamiać, jak wielki potencjał mocy Ducha Bożego jest w nas.

– Jesteśmy zdolni do przynoszenia owoców Ducha Świętego, do tego, by być ludźmi wielkanocnymi, by tak jak apostołowie po zmartwychwstaniu żyć radością paschalną. Jesteśmy zdolni do tego, by w naszych sercach był pokój, i jesteśmy zdolni, by tym pokojem obdarzać innych. Jesteśmy zdolni do tego, by odpowiedzieć na Jezusowe „idźcie” i zwiastować radosną nowinę o zbawieniu – mówił ordynariusz diecezji opolskiej. Zaznaczył, że codzienność pokazuje jednak, że nie potrafimy wykorzystać tego potencjału mocy, że właściwie coraz słabiej korzystamy z mocy Bożego Ducha. Przede wszystkim jesteśmy coraz słabiej Chrystusowymi uczniami i misjonarzami. – To jest przedziwne – my, którzy mamy ewangelizować świat, coraz bardziej ulegamy światu – zauważył. Następnie zaznaczył, że musimy się obudzić, bo stać nas na wiele. – Potencjał Bożej mocy jest ogromny. Tylko nie możemy być zajęci sobą. Musimy więcej dać z siebie. Nie brać, a dawać. Nie o sobie myśleć, ale o służbie Bogu i ludziom – nauczał. Nawiązując do uroczystości odpustowych, podkreślił, że życie św. Jadwigi potwierdza, jak wielka jest moc wiary. – Te wszystkie piękne owoce jej życia są z żywej wiary w jej sercu. Święta Jadwigo, upraszaj nam tę szczególną łaskę wartościowania wiary, lepszego życia wiarą i dawania mężnego świadectwa wiary w świecie – zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama