Nowy numer 31/2020 Archiwum

Nowe ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar"

Jeśli Twoje małżeństwo przeżywa kryzys, jeśli opuścił cię współmałżonek lub z jakichś innych powodów zostałeś(łaś) sam(a) to Wspólnota Trudnych Małżeństw jest dla ciebie. Nowe ognisko powstaje we Wrocławiu-Leśnicy.

Wszyscy zainteresowani zaproszeni są na spotkanie do parafii św. Jadwigi śląskiej we Wrocławiu – Leśnicy (ulica Wolska 6) w sobotę 19 października. Po Mszy św. o 18.00 nastąpi otwarcie Ogniska WTM „Sychar”.

Wspólnota stanowi „oddolną” inicjatywę małżonków. Jak tłumaczą, jej celem jest ratowanie małżeństw sakramentalnych przeżywających kryzys. Jej założycielami są małżonkowie, których sakramentalne związki małżeńskie, patrząc po ludzku, rozpadły się, a mimo to postanowili oni trwać w miłości i wierności, wypełniając złożoną przed Bogiem przysięgę.

„Sychar” istnieje od 2003 r., od 2012 roku ma Krajowego Duszpasterza mianowanego przez Episkopat Polski. Członkowie wspólnoty wierzą, że Pan Bóg daje dość łaski, żeby uzdrowić wszystkich sakramentalnych małżonków, uzdolnić ich do wypełnienia przysięgi małżeńskiej w każdej sytuacji kryzysu (także po rozwodzie i gdy są w drugich niesakramentalnych związkach), gdy tylko pójdą drogą nawrócenia, otworzą się na łaskę sakramentu małżeństwa.

Sycharowicze wiedzą, że najlepszym lekarstwem – w sytuacji, w której się znaleźli – jest wyjście z samotności i życie w łączności ze wspólnotą, po to, aby udzielać sobie wzajemnie pomocy w grupach samopomocowych, na spotkaniach modlitewnych na Skype, na internetowym Forum Pomocy, podczas rekolekcji, Wakacji z „Sycharem” czy pielgrzymek. Dzięki różnym formom wzajemnego wsparcia mogą mimo kryzysu wzrastać w coraz większej miłości do Boga i do współmałżonka żyć pełnią życia z Panem Bogiem. Na tym właśnie polega ich, jak mówią, „czekanie – nie czekając”. Trwają w postawie otwartości na pojednanie, twórczo wykorzystując czas kryzysu, separacji, aby być dla współmałżonka Bożym drogowskazem, przykładem wszechstronnego rozwoju – duchowego, emocjonalnego, intelektualnego, fizycznego, zawodowego.

Więcej na stronach wspólnoty: www.wroclaw.sychar.org, www.kryzys.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama